Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. "cookies"), kuriuos galite bet kada atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Plačiau

Sutinku
Prekė sėkmingai pridėta į Jūsų pirkinių krepšelį
Kiekis
Viso
Jūsų krepšelyje yra 0 produktų. Jūsų pirkinių krepšelyje yra 1 produktas.
Viso produktų
Siuntimas  Planuojama išsiųsti
Viso
Tęsti apsipirkimą Apmokėti
Juvelyrinių dirbinių priežiūra
Paskelbė     2018-06-21 14:19:11    0Komentarai
Juvelyrinių dirbinių priežiūra

BENDROSIOS JUVELYRINIŲ DIRBINIŲ IŠ TAURIŲJŲ METALŲ BEI DIRBINIŲ SU BRANGAKMENIAIS IR BIŽUTERIJOS NAUDOJIMO IR PRIEŽIŪROS TAISYKLĖS

  1. Juvelyrinius dirbinius privaloma nusiimti einant miegoti, į sporto klubą, baseiną, dušą, jūrą ar kitą vandens telkinį. Deginantis bei einant į pirtį ar soliariumą. Vanduo ne tik gali pažeisti tauriųjų metalų paviršių, bet ir šaltas vanduo sumažina pirštų dydį, todėl galite pamesti žiedus, arba jūros bangos gali nepastebimai nuplauti Jūsų auskarus ar grandinėlę.
  2. Nenešiokite juvelyrinių dirbinių tvarkydami namus ar dirbdami lauko darbus, bei ruošdami maistą ir visais kitais atvejais kai juvelyriniai dirbiniai gali būti paveikti termiškai, mechaniškai bei chemiškai. Chemikalai, grubi žemė ar darbo įrankiai gali nepataisomai pažeisti gaminių ar brangakmenių paviršių, o maisto likučiai gali patekti į sunkiai pasiekiamas papuošalo vietas.
  3. Nepageidautina: dėvėti dirbinius po storu drabužių sluoksniu ar kūną apglundančiais drabužiais, nes šiuo atveju dirbiniai gali deformuotis; nešioti ant grandinėlės pakabuką, kuris sveria daugiau nei grandinėlė; nešioti ant vienos grandinėlės kelius pakabukus (šiuo atveju dirbinys gali pasižeisti ar įsibrėžti); valyti juvelyrinius dirbinius dantų pasta, smėliu ar kitomis abrazyvinėmis priemonėmis; leisti dirbiniams kontaktuoti su kosmetikos produktais (kvepalais, plaukų laku, rankų kremu, kūno kremu ir pan.); leisti, kad dirbiniai su rodžio, matine, oksiduota danga būtų mechaniškai ir (arba) chemiškai pažeisti.
  4. Dėvint papuošalus su brangakmeniais ir pusbrangiais akmenimis, atsižvelgtina į tai, kad: esant staigiems temperatūros pokyčiams akmuo gali pakeisti savo spalvą; kai kurie akmenys (topazas, rubinas, ametistas, turkis, perlai, granatas, ir kt.) išblunka veikiami saulės spindulių, todėl juos reikia laikyti tamsioje vietoje (juvelyrinėje dėžėje); su perlus ir koralus turinčiais dirbiniais reikia elgtis itin kruopščiai, kadangi šie akmenys yra natūralūs ir gali lengvai pasižeisti.
  5. Saugokite visus papuošalus nuo bet kokių mechaninių pažeidimų: venkite kampuotų paviršių, kontakto su objektais, kurie gali įtakoti įbrėžimus, sulankstymus ir kitą žalą. Gaminiui nukritus ant žemės, gali iškristi papuošalo akmenys, ar atsirasti kita deformacija. Verta atsiminti, jog bižuteriniai gaminiai – neremontuojami.
  6. Gaminiai su Pavé ar Prong statymo akutėmis gali būti deformuojami dėl netinkamo nešiojimo, todėl to pasekoje akutės gali iškristi.
  7. Kūno losjonus, kremus nuo saulės, kvepalus, detergentus, aliejus, makiažo priemones, plaukų lakus ir kitą parfumeriją naudokite tik nusiėmę visus papuošalus, nes kūno priežiūros priemonės gali likti ant juvelyrinių dirbinių aptraukdami juos neskaidria plėvele, taip sugadindami jų išvaizdą, taip pat, medžiagos esančios parfumerijoje gali nepataisomai sugadinti papuošalų paviršių.
  8. Šaltuoju metų laiku nedevėkite papuošalų besirengiant. Megzti megztiniai ar šalikai gali užsikabinti už auskarų ar žiedų ir nutraukti gaminį.
  9. Auskarų kojelės yra ypač plonos ir lengvai lankstomos, todėl neteisingai segantis auskarus galima kojelių deformacija, ko pasekoje auskarai nebeužsisegs. Auskarų negalima užseginėti naudojant jėgą, bei atseginėti smarkiai traukiant ir spaudžiant.
  10. Jei prisikaupė nešvarumų į sunkiai pasiekiamas juvelyrinių dirbinių ertmes ar po akenimis, jokiu būdu nevalykite jų patys, kietomis ar smailiomis priemonėmis, tokiu atveju pristatykite juos į profesionalias juvelyrų dirbtuves.
  11. Papuošalus laikykite tik atskirose juvelyrinėse dėžutėse, maišeliuose ar didesnėje juvelyrinėje dėžėje, turinčioje atskirus skyrius. Svarbu, kad saugomi gaminiai nesiliestų tarpusavyje – taip juos apsaugosite nuo įbrėžimų, spalvų pokyčių. Nelaikykite papuošalų vonios kambaryje, nes drėgmė gali įtakoti nemalonius papuošalų išvaizdos pokyčius.
  12. Grandinėles laikyti tik gražiai ir tvarkingai susuktas. Nešiojant kaklo grandinėles jų netampyti!
  13. Grandinėlės ir apyrankės yra gaminamos iš itin plonos aukso folijos, todėl gali lengvai nutrūkti rengiantis, netyčia patempus ir kt. Svarbu atkreipti dėmesį į tai, jog kai kurių grandinėlių ir apyrankių nareliai ir žiedeliai yra nelituojami, todėl jos gali išsinerti/nutrūkti. Tai nėra gamyklinis brokas.
  14. Stambaus pynimo, nelanksčios bei kietos, lengvai nesugulančios grandinėlės ir apyrankės gali sulūžti nuo menkiausių mechaninių palenkimų dėl metalo minkštumo, kuris lengvai deformuojasi, todėl su jomis reikėtų elgtis ypatingai atsargiai.
  15. Nedėvimi papuošalai praranda savo spalvą ir oksiduojasi. Juos reikia atsargiai nuvalyti minkštu medvilniniu audiniu arba specialiomis sidabrui ir auksui skirtomis blizginimo servetėlėmis. Atkreipkite dėmesį, jog valymas nepadeda pašalinti įbrėžimų.
  16. Sidabras laikui bėgant gali oksiduoti (juoduoti). Sidabro papuošalai vasaros metu tampa dar labiau pažeidžiami: prakaitas, chloras ir drėgmė verčia sidabrą oksiduotis, tokios jo cheminės savybės. Kūno priežiūros priemonės, kremai nuo saulės bei kvepalai, taip pat oksiduoja sidabrą. Jis gali tamsėti net jei yra laikomas su auksiniais papošalais, dėl tarpusavio reakcijų, ar jei ilgai užsiguli stalčiuje. Sportuojant ir maudantis privaloma nusiimti visus sidabrinius papuošalus. Jų taip pat negalima laikyti vonios kambaryje, dėl ten esančios drėgmės. Dalis sidabro papuošalų gali būti padengti rodžiu, stengiantis juos apsaugoti nuo oksidacijos ir greito nusidėvėjimo. Kita dalis sidabro gaminių jau pardavinėjami oksiduoti, siekiant sukurti tokią išvaizdą specialiai. Tokių papuošalų jokiu būdu nevalykite cheminėmis priemonėmis.
  17. Sidabras turi chemines reakcijas su žmogaus kūnu, todėl nešiojamas gali greitai pakeisti spalvą.
  18. Juvelyriniai dirbiniai iš platinos yra atspariausi įbrėžimams, todėl jie turi pranašumą prieš kitus papuošalus. Tačiau platininiai papuošalai, ypač nemasyvūs, gali prarasti formą, lankstytis nešant sunkius daiktus, suspaudžiant tarpduryje ir pan. Saugokite tokius papuošalus nuo mechaninių pažeidimų.
  19. Auksas – taurusis metalas, kuris pasižymi taip pat dideliu atsparumu laiko ir išorės poveikiui, bet aukso gaminių paviršius yra gana minkštas, ypač jei auksas yra aukštesnės prabos, tad saugokite juos nuo braižymo. Galite iš karto rinktis grublėto, pašiaušto paviršiaus žiedus – atrodys originaliai ir nereikės tiek daug priežiūros. Vienas seniausių, sudėtingiausių ir originaliausių aukso dekoravimo sprendimų yra juvelyrinio aukso emalio panaudojimas: jis skoningai padengia aukso gaminio paviršių, o emalis yra atsparus braižymuisi bei ilgainiui nepraranda spalvos. Dažniausiai į šiuos brangiuosius metalus yra inkrustuojami ir įvairūs brangakmeniai. Būtų gerai, jeigu tokius savo papuošalus kasmet profesionaliai nuvalytumėte ir atnaujintumėte, tik jokiu būdų nevalykite aštriomis priemonėmis kastos, laikančios akmenis – galite išjudinti juos, o vėliau pamesti.
  20. Papuošalai dengti auksu arba rodžiu laikui bėgant gali nusitrinti ir prarasti pirminę išvaizdą.
  21. Deimantai yra išskirtinai tvirti, atsilaiko įbrėžimams bei išlaiko spindėjimą ilgą laiką. Bet jie nėra nesunaikinami. Briliantai gali būti perskelti staigiu smūgiu, gali atsileisti ar būti pamesti dėl susilpnėjusio įtvirtinimo, taip pat gali būti pažeisti dėl kontakto su kitais deimantais. Nešiokite deimantus atsargiai. Laikykite juos paminkštintose dėžutėse ar švelniuose maišeliuose, atskirtus nuo kitų juvelyrinių dirbinių. Valykite juvelyrinius dirbinius audiniu, neturinčiu pūkelių. Taip pat galima trumpai deimantą panardinti į specialų valymo tirpalą. Kad Jūsų papuošalai ilgai išliktų gražūs, deimantinius juvelyrinius dirbinius periodiškai nuneškite juvelyrui, kad jis galėtų deimantą nuvalyti, patikrinti akmens įstatymo kokybę dirbinyje.
  22. Perlai praranda žvilgesį nuo stiprios koncentracijos cheminių medžiagų. Atminkite, kad perlas nėra deimantas, tai gamtinės kilmės organinis brangakmenis. Kvepalai, actas, plovimo priemonės, citrinos sultys, eteriniai aliejai, losjonas ar prakaitas gali pažeisti jų paviršių ir net pakeisti perlo spalvą. Dėl karščio perlai tampa rudi. Plaunant rankas, nusiimkite juvelyrinį dirbinį. Po dėvėjimo nuvalykite perlus minkštu ir sausu medvilniniu audiniu.
  23. Šilkas yra natūralus pluoštas. Norint, kad juvelyriniai dirbiniai su šilku išsaugotų unikalias savybes ir tarnautų ilgai, būtina laikytis pagrindinių šilko priežiūros taisyklių. Natūraliaus šilko pluoštas yra trapus, mažiau atsparus purvui nei kitos medžiagos. Dažnai nešiojant jo spalva palaipsniui blunka. Šilko pluoštą silpnina dezodorantai, kvepalai,  priemonės su tirpikliais (pvz. plaukų ar nagų lakas, dezinfekcinis skystis). Natūraliam šilkui kenkia prakaite esančios druskos bei rūgštys, todėl rekomanduojama bent kartą per savaitę jį nuplauti šiltu vandeniu ir natūraliu muilu.
  24. Bent kartą per 2 - 3 metus, priklausomai nuo nešiojimo intensyvumo, juvelyrinius gaminius derėtų nunešti profesionaliam juvelyrui – jis juos atnaujins ir sutvarkys. Taip papuošalai atrodys visada nauji, žėrintys ir gyvybingi. Pastaba: nunešus gaminį pas juvelyrą, tik jis gali nešti atsakomybę už gaminį. UAB “Aukso Sala” negali prisiimti atsakomybės už kito juvelyro remonto darbus.

Palikti atsakymą

* Vardas:
* El. paštas: (nepaviešinta)
   Svetainė: (Svetainės url suhttp://)
* Komentaras:
Įveskite kodą