Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. "cookies"), kuriuos galite bet kada atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Plačiau

uždaryti

Vyrų diena – tai kada ji? 7 idėjos, kaip paminėti šią progą ypatingai

Niekam nekyla nė menkiausių klausimų, kada yra moters diena: jau daugelį metų kovo 8-osios proga moteriškos lyties atstovės yra apipilamos gėlėmis, dovanomis ir, be abejo, dėmesiu. Tačiau jeigu naktį pažadinus jūsų paklaustų: o kada tiksliai yra vyrų diena? Tikėtina, kad tik stropiausi įvardintų konkrečią datą. Taip yra todėl, nes nacionaliniu, tarptautiniu ir istoriniu lygmeniu, vyrų diena yra švenčiama skirtingai. Tarptautinė vyrų diena yra lapkričio 19-ą, nacionalinė vyrų diena – paskutinį pavasario penktadienį, tiesa, vyresnės kartos atstovai neretai mini ir sovietinio atspalvio turinčią vasario 23-ąją.

Tarptautinė vyrų diena – lapkričio 13

Tiesa ta, kad jokios ypatingos istorijos ar legendos, susijusios su šia data, nėra. Šaltiniai nurodo, jog vyrų dienos ištakos prasideda 1991 metais, kuomet amerikiečių profesiorius Thomas Oster su nedidele grupele bendraminčių sukūrė projektą, kurio tikslas buvo atkreipti dėmesį į vyrų padėtį visuomenėje, teises, padėkoti jiems už visa indėlį, duotą visuomenei bei šeimai. Pirmas tokio pobūdžio renginys įvyko 1992 metais.

1999 m. istorijos mokslų daktaras Jerome Teelucksingh iš Trinidado ir Tobago atnaujino projektą ir dar kartelį iniciavo vyrų dienos minėjimą. Šią datą jis pasirinko neatsitiktinai: būtent lapkričio  19 dieną buvo gimęs jo tėvas.

Vienas pagrindinių motyvų, kodėl buvo nuspręsta inicijuoti vyrų dienos minėjimą, buvo tai, jog vyrai, kurie neturėdavo vaikų ir negalėdavo švęsti tėvo dienos, šia prasme buvo diskriminuojami. Taip pat savo šventės neturėjo ir berniukai bei paaugliai, tad buvo nuspręsta apvienyti visus vyrus ir dedikuoti jiems lapkričio  19-ąją.

aukso sala

Be to, ši diena buvo sukurta ne konkuruoti su moterų švente, o priešingai, atkreipti dėmesį į lyčių lygybę, skatinti pozityvų visų visuomenės narių santykį, pabrėžti problemas, su kuriomis dažnai susiduria vyriškosios lyties atstovai. Portalas „National Today“ išskiria keletą jų: pavyzdžiui, 87% visų benamių yra vyrai, 73% dingusių be žinios žmonių taip pat yra vyrai.

Šiuolaikinės vyrų dienos tikslas – informuoti apie vyrų psichinę ir fizinę sveikatą, skatinti teigiamą vyriškumą ir remti etiškus vyrų pavyzdžius. Lapkričio 19 dieną visame pasaulyje vyksta diskusijos, forumai, paskaitos, renginiai, taip pat svyrai sveikinami šeimose, darbuose, draugų rate.

O kas švenčiama pirmąjį lapkričio šeštadienį?

1999 m. buvęs SSRS prezidentas Michailas Gorbačiovas kaip atsvarą kovo 8-osios moterų šventei iniciavo lapkričio pirmąjį šeštadienį minimą vyrų dieną. Tačiau nors šią datą patvirtino Jungtinių Tautų Organizacija (JTO), pasaulyje ši šventė nėra masiškai švenčiama, išskyrus keletą šalių. Lietuvoje ši diena taip pat retai kada švenčiama, manoma, kad lietuviai į šią šventę žvelgia skeptiškai dėl jos iniciatoriaus M. Gorbačiovo.

Sovietinio atspalvio turinti vasario 23-oji

Sovietmečio laikotarpiu augę vyrai turėtų gerai prisiminti, jog vasario pabaigoje sulaukdavę atvirukų su sveikinimais bei gėlių. Nors vasario 23-oji buvo visuotinai pripažinta Raudonosios Armijos diena, būtent tądien būdavo sveikinami visi berniukai, jaunuoliai, vyrai. Šventės tikslas – pabrėžti „stipriosios“ lyties galią, drąsą, ryžtą, pareigą.

Visgi Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos centras yra surinkęs pakankamai nemažai informacijos apie Raudonosios armijos žalą ir nusikaltimus, padarytus žmonėms, todėl vasario 23-osios nerekomenduojama sieti su vyrų diena.

Nacionalinė vyrų diena – paskutinis gegužės penktadienis

Ši data turi pakankamai neseną istoriją. Dar  2011 metais, žymios Lietuvoje radijo stoties M-1 darbuotojai sugalvojo, kad paskutinis pavasario penktadienis turėtų būti dedikuotas vyrams! Tądien buvo organizuojami įvairūs linksmi renginiai, skirti vyrams: futbolas purve, vandens kovos ant plaustų ar net plaukimas Nerimi ant guminių moterų.  Šiais metais nacionalinės vyrų dienos dešimtmetis buvo paminėtas ypatingai – 8 valandas trukusio tiesioginio renginio metu buvo įteikti apdovanojimai išskirtiniams Lietuvos vyrams.

Tai kada sveikinti?

Vienareikšmiško atsakymo į klausimą, tai kada ta vienintelė vyrų diena, nėra. Galite švęsti tarptautinę vyrų dieną lapkričio 19, rinktis nacionalinę šventę paskutinį gegužės penktadienį arba minėti tada, kada jūs norite!

Ką veikti per vyrų dieną?

Kad ir kaip sudėtinga susigaudyti, tai kuri ta vyrų diena yra tikroji, mes rekomenduojame nepamiršti jos ir pasveikinti savo mylimus vyrus, tėčius, brolius, sūnus. Trūksta idėjų, kaip tai padaryti? Atrinkome 10 įvairiausių sveikinimo būdų, kurie vyrų dieną pavers ne tik įsimintina ir linksma, bet ir prasminga.

Ranka rašytas laiškas – leis pasijausti vertinamam ir mylimam

Šiandieniniame technologijų pasaulyje, kuomet telefonu akimirksniu galime perduoti žinią į bet kurį pasaulio kampelį, dažnas pamiršta, kad vis dar egzistuoja rašymas ranka. Sutikite, ranka parašytas tekstas ne tik primena senus jaunystės meilės laiškelius, bet skleidžia nepaaiškinamą šilumą. Pasiimkite popieriaus lapą ir parašykite, kodėl jūsų vyras yra ypatingas, kuo jis jus sužavėjo, kodėl jį mylite. Tokia dovana pradžiugins bei turės milžinišką išliekamąją vertę ir per Valentino dieną.

Vaikinų vakaras – puiki proga atsipalaiduoti

Matote, kaip jūsų vyras sunkiai dirba ir vis neranda laiko pabūti su draugais? Vyrų diena – puiki proga jam šiek tiek atsipūsti. Nupirkite bilietus į krepšinio rungtynes, jo mėgstamos grupės koncertą, o gal tiesiog užrezervuokite stalą jo mėgstamam bare! Sukvieskite jo draugus ir paskatinkite tądien atsipūsti – juk kada daugiau, jeigu ne per vyrų dieną.

aukso sala

Padėkite jam išpildyti savo svajones – investuokite į žinias

Galbūt jūsų mylimas vyras yra žingeidus ir nuolat domisi įvairiosiomis verslo, sporto naujienomis, investavimo subtilybėmis, mokosi valdyti droną, o gal svajoja išmokti užsienio kalbų? Dabartiniame pasaulyje yra begalė įdomių mokymų, seminarų, vadinamųjų workshop‘ų, kurių metu net neišėjus iš namų galima įgauti be galo naudingų žinių įvairiose srityse. Vyrų diena – puiki proga paskatinti brangų vyrą siekti jo trokštamų tikslų bei svajonių.

Papuošalai – ilgaamžė dovana

Vyrų diena – itin gera proga dovanoti papuošalus, kurie jam nuolat primins apie jus. Pavyzdžiui, sąsagos arba vyriška apyrankė – tai puikus, neįpareigojantis aksesuaras, tinkantis prie praktiškai bet kokios aprangos. Arba auksinė grandinėlė – itin gražiai atrodysianti prie oversize džemperio. Turite vyrą, dievinantį motociklus? Padovanokite jam kaukolės, drakono bei kryžiaus formos žiedą, kuris atspindės jo nutrūktgalviškumą, drąsą bei aistrą savo pomėgiui. Tokios dovanos puikiai tinka ir per Tėvo dieną.

Pagaminkite specialų valgį

Skamba kaip nieko ypatingo? O pabandykite prisiminti, ką pirmąkart jam gaminote tik susitikę? Galbūt jis yra prasitaręs apie savo mėgstamiausius patiekalus iš vaikystės? Sugalvokite būdą, kaip jį nustebinti virtuvėje. Juk ne veltui sakoma, kad viena stipriausių meilės išraiškų – tai maisto gaminimas. „All Womens Talk“ dalinasi maisto idėjomis, kurios neabejotinai patiks jūsų mylimam vyrui.

Imkitės bendros veiklos

Galbūt jūsų gyvenimo partneris vis užsimena, kad norėtų pradėti užsiimti kokia veikla kartu: bėgioti, lankyti boksą, tenisą, gaminimo pamokas, o gal šokti? Inicijuokite tai! Bendra veikla ne tik gerina nuotaiką, bet ir tvirtina santykius. Atsiradus naujiems bendriems interesams praleisite daugiau laiko, turėsite platesnį aptariamų temų spektrą, sieksite vieno tikslo.

Suorganizuokite kompiuterinių žaidimų vakarą

Sunku surasti tokį jauną vyrą, kuriam nepatiktų žaisti kompiuterinių žaidimų. Tačiau, ar kada nors pagalvojote, jog žaidimai gali būti labai smagi tarpusavio veikla? Nusipirkite įdomių žaidimų ir leiskitės į kvapą gniaužiantį pasaulį su savo antrąją puse, broliu ar draugu!

Vyrams lygiai taip pat kaip ir moterims patinka rūpestis, dėmesys, šiluma, todėl skatiname nepamiršti vyrų dienos ir ją švęsti tą dieną, kada jums tik norisi! Prasminga veikla, išskirtinė dovana, o galbūt nuoširdus prisipažinimas apie jausmus – pasveikinti savo mylimą vyrą galite įvairiai!

Palikite komentarą

Atkreipkite dėmesį, kad komentarai turi būti patvirtinti prieš juos paskelbiant
Sekmadienis Pirmadienis Antradienis Trečiadienis Ketvirtadienis Penktadienis Šeštadienis Sausis Vasaris Kovas Balandis Gegužė Birželis Liepa Rugpjūtis Rugsėjis Spalis Lapkritis Gruodis