Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. "cookies"), kuriuos galite bet kada atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Plačiau

uždaryti

100 vestuvių metinių, jų reikšmės ir idėjos dovanoms

Sakoma, kad vestuvės – tai įsimylėjėlių, o vestuvių metinės – giminingų sielų šventė. Suprantama – kiekvieni kartu nugyventi metai parodo vertą šventės santuokos tvirtumą. Anksčiau buvo įprasta švęsti tik pirmąją ir jubiliejines sukaktis, tačiau dabar vis labiau populiarėja paminėti šeimyninio gyvenimo pradžią kasmet. O kiekvienoms metinėms populiariausia dovana išlieka įvairūs papuošalai.

Vienos brangiausių – 1 metinės

Pirmosios metinės vadinamos popierinėmis. Toks pavadinimas kilęs dėl sukakties trapumo – vieneri metai dar neužtikrina sėkmingos kloties toliau. Kita vertus, popierius žymi ir romantiką – juk būtent ši medžiaga skirta romanams ir meilės laiškams. Per pirmuosius metus vyksta gilesnis vienas kito pažinimas, dalinamasi bendromis svajonėmis, mokomasi kartu įveikti iššūkius. Nors šios metinės yra dar tik pati gyvenimo kartu pradžia, daug kam jos brangiausios – juk vis dėlto pirmos.

Dovanojama: atvirukai, knygos, bilietai į renginius ar keliones – kas nors, kas būtų susiję su popieriumi.

Vestuvių metinės

2 metaimedvilninės vestuvės

2 metų sukaktis dar vadinama marlinėmis, perkelinėmis ar kartūninėmis vestuvėmis. 2 kartu praleisti metai simbolizuoja perėjimą prie paprastų kasdienių santykių.

Dovanojama: patalynė, rankšluostis, drabužiai ar panašiai.

Odinės vestuvės arba 3 santuokos metai

Trečios vestuvių metinės pavadintos taip dėl to, kad per 3 gyvenimo drauge metus pora jau turėtų jausti vienas kita „oda“. Žinoma, augant metų skaičiui stiprėja ir medžiagos – tai jau nebe popierius ar medvilnė.

Dovanojama: rankinės, piniginės, diržai ar kiti aksesuarai.

Lininės – 4 – metinės

Kartais galima išgirsti vadinant 4 metines vaisinėmis, nes ši sukaktis suvokiama kaip prisirpusi ir vaisinga. Džiaugiamasi sutuoktinių branda ir svarstoma apie šeimos pagausėjimą.

Dovanojama: lininiai drabužiai ir prinokusių vaisių krepšelis, lininis rankšluostis ir vaisinės arbatos komplektas bei kiti variantai.

Pirmasis jubiliejus – 5 metinės

5 vestuviųmetinės vadinamos medinėmis, simbolizuojant žydėjimą ir vaisingumą. Beje, pagal papročius iki 5 metinių pora jau turėtų įsikurti savo namuose.

Pernai metais 5 metų sukaktį paminėjo Mila Kunis ir Ashton Kutcher. Prisimindama dieną, kai Ashton jai pasipiršo, Mila neslepia ašarų ir tvirtina, kad šie santykiai yra visiškai kitokie, negu anksčiau patirti.

Dovanojama: įvairūs medžio dirbiniai – namų puošybos detalės, smulkūs baldai. Taip pat tinka savaitgalis kaimo turizmo sodyboje ar kita pramoga, susijusi su medžiu.

 vestuviu metines 

6 metai – ketinės vestuvės

Liaudiškai dar žinomos kaip špyžinės vestuvės. Ketus nėra labai tvirtas metalas ir tai parodo, jog sutuoktiniams svarbu nenustoti stiprinti savo santuokos.

Dovanojama: įvairūs ketaus indai ar įrankiai, pavyzdžiui, fondiu puodas.

Varinės vestuvės – 7 metai

Varis – jau ganėtinai tvirta medžiaga. Nors dar ne taurusis metalas, tai tarsi užuomina, kad sutuoktiniams dar viskas prieš akis. Anksčiau pora šia proga apsikeisdavo varinėmis monetomis, kurios simbolizavo laimingą šeimyninį gyvenimą.

Dovanojama: varinės monetos ar kiti vario dirbiniai, pavyzdžiui, laimę nešanti pasaga. Pasitelkus kūrybiškumą galima sugalvoti, kaip dar pritaikyti varį – gal įteikti bilietus į pučiamųjų instrumentų koncertą?

8 metinių proga – bronzinės vestuvės

8 metinės žinomos kaip bronzinės arba skardinės. Tikima, kad per 8 metus šeimos vedybinis gyvenimas jau turi būti nusistovėjęs. Tokių metinių sulaukusi pora jau pasižymi tvirtu tarpusavio supratimu.

Dovanojama: bronzos dirbiniai.

Molinės arba fajansinės vestuvės – 9 metai

Fajansas – smulkiai akyta ir dažniausiai balta keramika, padengta bespalve skaidria glazūra.

Dovanojama: keramikiniai indai, užsiėmimas profesionalaus keramiko dirbtuvėse.

Pirmosios dviženklės metinės

10 metinės vadinamos alavinėmis arba rožinėmis vestuvėmis. Alavas žymi lankstumą, kas reiškia sutuoktinių tarpusavio pažinimą ir supratimą, o rožė – aistrą ir jausmus. Tai pamini, kad, nors praėjo jau dešimtmetis, pora vis dar jaučia stiprią meilę. Šiai progai įprasta kelti šventę, kurioje dalyvautų visi svečiai iš vestuvių.

Pernai liepos mėnesį 10 metų jubiliejų atšventė Penelope Cruz su mylimuoju Javier Bardem. Susituokusi uždaroje ceremonijoje Bahamuose pora džiaugiasi suradę vienas kitą. J. Bardem dėkoja tam, kas iš aukščiau, už suteiktą galimybę mylėti. 

Dovanojama: įvairūs rožinės ir raudonos spalvos daiktai – tai spalvos, primenančios aistrą ir amžiną meilę. Rožėmis puošti daiktai, raudonojo aukso dirbiniai – tai tik kelios idėjos, ką galima įteikti.

 vestuviu metines pagal metus

Tvirtos kaip plienas 11 vestuvės

Plieninės vestuvės žymi vis tvirtėjantį vedybinį gyvenimą.

Dovanojama: plieno dirbiniai ar, pavyzdžiui, knyga, kurios pavadinime paminėtas plienas.  

Šilkinės 12 metinės

Šilkas – švelni, bet tvirta medžiaga. Tokie yra ir sutuoktinių santykiai – tvirti, bet grindžiami švelniais jausmais.

Dovanojama: šilkiniai drabužiai, aksesuarai, tapybos ant šilko pamokos.

13 metinės – nertos arba pakalnučių

13 vestuvių metinės vadinamos nėrinių pabrėžiant, kad su šeima reikia elgtis atsargiai. Pagal papročius šia proga buvo kepami ploni nėriniuoti blynai, o pati šventė minima artimųjų rate.

Dovanojama: viskas, kas puošta nėriniais – drabužiai, patalynė, kiti daiktai.

14 vestuvių metinės – dramblio kaulo arba agato

14 vestuvių metinės vadinamos agato, nes šis pusbrangis akmuo skirtas saugoti sutuoktinių laimę. Yra graži tradicija šią dieną vėl prisipažinti meilėje – tai simbolizuos, kad nėra jokių paslapčių santykiuose.

Dovanojama: daiktai, susiję su agatu arba dramblio kaulu. Tai gali būti papuošalai su agatu, knygos, mininčios šias medžiagas, ar egzotiškos kelionės – viską lemia jūsų fantazija.

15 metų proga – krištolas

15 metinės žinomos kaip krištolinės arba stiklinės vestuvės. Krištolas – prabangi, skaidri, tačiau dūžtanti medžiaga. Tai primena, kad sutuoktinių santykiai turi būti skaidrūs ir kad su šeima reikia elgtis atsargiai.

Šios sukakties proga organizuojama šventė, į kurią sukviečiami brangiausi žmonės. Pagal papročius būtinai turi dalyvauti ir vaikai – jie užtikrins džiaugsmą ir vedybinę laimę.

Dovanojama: krištolo ar stiklo gaminiai.

Po šių metų pradedamos švęsti tik apvalios datos su keliomis išimtimis.

vestuviu metines sveikinimai

Turkio vestuvės – 18 metinės

Ypatingo mėlyno atspalvio turkis rytų kultūroje laikomas gydančiu ir laimę nešančiu akmeniu. Tikima, kad santuokoje jis užtikrina harmoniją ir saugo šeimą nuo blogio.

Dovanojama: papuošalai ir aksesuarai su turkiu.

Porcelianinės 20 vestuvės

Porcelianas – prabangi, tačiau trapi medžiaga. 20 metų kartų pragyvenę sutuoktiniai gali džiaugtis tokia brangia sukaktimi, bet kartu ir nepamiršti, kad šeimyninė laimė priklauso tik nuo jų pačių. Simboliškai šventinis stalas serviruojamas porceliano indais.

Dovanojama: porceliano servizas, papuošalai ar namų puošybos elementai.

antros vestuviu metines

25 metai – sidabrinės vestuvės

Kartu pragyventas ketvirtis amžiaus minimas tauriojo metalo vardu. Germanų gentyse buvo paplitusi tradicija šią dieną vainikuoti moteris sidabrinių, baltų gėlių vainikais.

Tai – rimta proga, kurios metu dažnai atnaujinami santuokos įžadai. Organizuojama didelė šventė,  per kurią pora pasipuošia sidabriniais žiedais, nenusiimdami vestuvinių. Žinoma, patalpa turėtų būti dekoruojama sidabro spalvos detalėmis. Idealu, jei šventinis stalas serviruojamas sidabriniais įrankiais.

Dovanojama: įvairūs sidabro papuošalai – sidabriniai auskarai, sidabrinės apyrankės, sidabriniai pakabukai, žiedai, vėriniai – ar kitokie sidabro gaminiai. Dovanojamos gėlės papuošiamos sidabro spalvos kaspinais. 

Daugiau informacijos apie sidabro gaminius rasite straipsnyje: Sidabras: kilmė, priežiūra, gydomosios savybės. 

30 metinių simbolis – perlai

30 vestuvės vadinamos perlinėmis. Perlai – laimės ir derlingumo simbolis. Šios metinės simbolizuoja, kad 30 kartu nugyventų metų susineria šalia vieni kitų tarsi perlai karoliuose.

Dovanojama: perlamutrinės spalvos daiktai bei papuošalai su perlaisauskaraiperlų vėrinys ar kiti aksesuarai.

 3 vestuviu metines

Gintarinės vestuvės 34 metinių proga

Gintaras laikomas ne tik sveikatos, bet ir meilės talismanu. Ši sukaktis ypač tinka gintaro šalyse, prie Baltijos jūros gyvenantiems. Gintaras formuojasi šioje aplinkoje kaip kad sutuoktiniai formuojasi ir auga per visus vedybinio gyvenimo metus.

Dovanojama: gintariniai papuošalai, suvenyrai ar kiti gaminiai. Galima nuvykti į pajūrį, aplankyti Gintaro muziejų.

 9 vestuviu metines 

35 metai – koralinės arba drobinės vestuvės

Koralas – pusbrangis akmuo, simbolizuojantis laimę ir energiją. Šių metinių proga koralas reiškia, kad sutuoktiniams niekada nepritrūks meilės. 35 metinės dar minimos kaip drobinės, nes šis storas audinys ženklina tvirtus poros santykius.

Dovanojama: dekoratyviniai koralai, kiti dirbiniai su koralu arba lino gaminiai. Nuostabi patirtis būtų nardymas šiltuosiuose vandenyse, grožintis koralų rifais.

37 su puse – aliumininės vestuvės

Aliuminis yra lengvas, bet tvirtas metalas. Toks, kokie yra 37 su puse metų kartų praleidusios poros santykiai – tvirti, bet lankstūs ir lengvi.

Dovanojama: aliumininiai buities reikmenys, suvenyrai.

Rubininės vestuvės 40 sukakties proga

Rubinas – meilės ir aistros brangakmenis. Jis simbolizuoja neblėstančius poros jausmus. Tokios iškilmingos datos proga organizuojama didelė šventė, įprasta dovanoti prabangesnes dovanas.

Dovanojama: papuošalai su rubinais, tačiau galima ir kitus raudono atspalvio daiktus. Ypač populiaru įsigyti žiedus su rubinais.

 40 vestuviu metines dovanos

45 metai – safyras

Ši sukaktis žinoma safyrinių vestuvių pavadinimu. Omenyje turima būtent mėlynąjį safyrą, tad šventės tematikoje dominuoja mėlyni atspalviai. Tiek metų sukaktis yra tokia įspūdinga, kad tikima, jog pora jau nebeišsiskirs.

Dovanojama: papuošalai su safyrais: žiedai, auskarai, vėriniai, arba kiti mėlynos spalvos daiktai.

Levandų vestuvės – 46 metai

Levandos primena, kad net nugyvenus tiek metų svarbu nepamiršti romantikos.

Dovanojama: namų apyvokos daiktai, levandų spalvos drabužiai, apsilankymas levandų laukuose.

47 metinės – kašmyro

Kašmyras – aukščiausios kokybės vilna. Kašmyras santykiuose reiškia, kad bendras gyvenimas yra brandus ir kupinas švelnumo.

Dovanojama: kašmyro drabužiai ar aksesuarai, o gal net kelionė į Kašmyro regioną Indijoje.

Ametisto vestuvės 48 metinių proga

Tikima, kad šis pusbrangis akmuo suteikia ramybę ir harmoniją. To ir linkima santykiams – darnos bei pusiausvyros.

Dovanojama: ametistu inkrustuoti papuošalai ar violetinio atspalvio daiktai.

Kedro vestuvės – 49 metinės

Beveik pusšimtį metų kartu nugyvenusios poros santykiai yra tvirti it kedras.

Dovanojama: kedro dirbiniai arba sodinamas kedro medelis.

Didingosios 50 vestuvių metinės

Auksinės vestuvės ženklina kartu nugyventą pusę amžiaus. Ne veltui progos pavadinimą žymi auksas – šis taurusis metalas, kaip ir tiek metų besitęsianti santuoka, yra ypatingas. Census Bureau atliktas tyrimas rodo, kad vos 6% susituokusių porų pasiekia šią sukaktį.

 Tokiai progai keliama didelė šventė su daug svečių. Dekoracijose turėtų dominuoti auksinė spalva.

Yra tradicija per auksines vestuves atnaujinti vestuvinius žiedus – juos iš naujo perlieti ir, jei pora tikinti, pašventinti. Galima nešioti ir senuosius, ir naujuosius žiedus kartu. Kitas paprotys – perduoti 50 metų nešiotus žiedus vaikaičiams.

Dovanojama: tiek tikras auksas, tiek Baltijos auksas – gintaras. Puikiai tiks auksiniai ar gintariniai papuošalai, juvelyriniai dirbiniai arba kitos auksinių atspalvių dovanos.

kaip pamineti vestuviu metines 

Smaragdinės 55 vestuvės

Smaragdinės vestuvės simbolizuoja, kad poros vedybinio gyvenimo kelias toli gražu nesibaigia.

Dovanojama: papuošalai, inkrustuoti smaragdais. Galima rinktis ir pigesnę alternatyvą – įvairius žalios spalvos daiktus, augalus, dekoro detales.

Įspūdingosios deimantinės vestuvės

60 vestuvių metinės vadinamos deimantinėmis. Tiek laiko kartu pragyvenusių sutuoktinių santykiai yra tokie patys tvirti kaip deimantas, kiečiausia pasaulio medžiaga. Deimantas simbolizuoja ne tik tvirtumą, bet ir laimę. Šia proga keliama didelė šventė, vėl atnaujinami santuokos įžadai.

Dovanojama: žiedai su deimantais.

 

65 metai – geležinės vestuvės

Geležies pavadinimas patvirtina santykių tvirtumą.

Dovanojama: įvairūs kaldintos geležies dirbiniai.

Sulaukus 65 su puse metų sukakties kartais švenčiamos akmeninės vestuvės. Jas pažymi artimųjų susibūrimas.

Dovanojama: akmens gaminiai – indai ir taikomosios dailės kūriniai.

Palaimintoji 70 metų sukaktis

Palaimintosios arba dėkingumo vestuvės išties yra ypatingos – tiek kartų nugyventų metų yra retas reiškinys.

Dovanojama: simbolinės dovanos – nuotraukos, portretai, kiti prisiminimus žadinantys dalykai.

Karūnuotosios vestuvės – 75 metai

75 metų sukaktis karūnuoja ilgametį poros gyvenimą ir dar yra žinoma kaip antrosios deimantinės vestuvės.

Dovanojama: deimantinėms vestuvėms rekomenduotos dovanos. 

80 metų – ąžuolinės vestuvės

Per retąsias ąžuolines vestuves prasminga vėl atnaujinti santuokos įžadus, paminėti dieną su artimaisiais, o jei sutuoktinių sveikata leidžia, surengti ir didesnę šventę.

Dovanojama: ąžuoliniai baldai ar kiti ąžuolo dirbiniai. Galima prasmingai pasodinti ąžuoliuką.

Įspūdingosios 100 vestuvių metinės

Tokia proga – nepaprastai reta. Tiek drauge nugyventų metų patvirtina, kad pora išpildė pažadą „ir laimėje, ir varge“. Šią datą pažymėti labiausiai tiks tiesiog prasmingai praleistas laikas su pačiais mylimiausiais. Tokios sukakties sulaukimas yra dovana.

30 vestuviu metines dovanos

Universali dovana kiekvienoms metinėms

Amžinybės žiedai, dar žinomi kaip sąjungos, – papuošalas, amžinybės ženklu įprasminantis meilę. Tokia dovana tinka bet kurioms metinėms, nes yra laikoma stiprios ir ilgos meilės simboliu. Šie žiedai skirti prisiminti brangiausias santuokos akimirkas ir priminti, jog šalia yra žmogus, pasiruošęs kartu eiti gyvenimo keliu iki galo.

Kiekvienas metinių simbolis žymi santykių raidą – nuo trapių popierinių iki tvirtų deimantinių ir ąžuolinių. CBS News atliktas tyrimas rodo, kad didžiausią grėsmę santuokai kelia pavydas – būtent jo ir linkime išvengti. Tegul jūsų santuokinis gyvenimas būna kupinas džiaugsmo akimirkų!

Palikite komentarą

Atkreipkite dėmesį, kad komentarai turi būti patvirtinti prieš juos paskelbiant
Sekmadienis Pirmadienis Antradienis Trečiadienis Ketvirtadienis Penktadienis Šeštadienis Sausis Vasaris Kovas Balandis Gegužė Birželis Liepa Rugpjūtis Rugsėjis Spalis Lapkritis Gruodis