Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. "cookies"), kuriuos galite bet kada atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Plačiau

uždaryti

Sužadėtuvių žiedas: ant kurios rankos nešioti?

Daugeliui porų akimirka, kai sužadėtuvių žiedas užmaunamas ant piršto, yra viena įsimintiniausių gyvenime. Tačiau ar kada nors susimąstėte, kodėl šį papuošalą nešiojame ant tam tikros rankos? Sužadėtuvių žiedo įteikimas yra tradicija, gyvuojanti šimtmečius, bet klausimas, ant kurios rankos mūvėti žiedą, diskutuojamas ne mažiau ilgai. Kai kuriose kultūrose rankos pasirinkimą lemia tradicijos ir simbolika, o kitose – tiesiog asmeniniai pageidavimai. 

Vakarų kultūra

Daugelyje Vakarų kultūrų, tarkim, Jungtinėse Amerikos Valstijose, Kanadoje, Jungtinėje Karalystėje, Vokietijoje, Švedijoje, Austrijoje, Prancūzijoje, Graikijoje ir Australijoje, sužadėtuvių žiedai paprastai nešiojami ant kairiosios rankos bevardžio piršto. Ši tradicija atsirado senovės Egipte ir Romoje. Ten manyta, kad bevardžiame piršte yra vena, einanti tiesiai į širdį, vadinta vena amore. Tiek egiptiečiai, tiek romėnai tikėjo, kad tai – ideali vieta nešioti meilės ir įsipareigojimo simbolį. Nors šį įsitikinimą paneigė šiuolaikinis mokslas, sužadėtuvių žiedų nešiojimo ant šio piršto tradicija išliko – esą taip jis bus arčiau širdies. 

Lietuviška tradicija

Lietuvoje sužadėtuvių žiedai tradiciškai nešiojami ant dešinės rankos bevardžio piršto, o tai skiriasi nuo daugelio Vakarų šalių. Manoma, kad ši tradicija kilo iš Katalikų bažnyčios, kur dešinė ranka laikyta šventesne, todėl labiau tinkama įsipareigojimo simboliui nešioti. Tiesa, vis daugiau moterų renkasi nešioti žiedą ant kairės rankos. Tai lemia augantis domėjimasis Vakarų kultūra, mišrios santuokos ir panašios priežastys.

Per vestuvių ceremoniją žiedas perkeliamas ant kairės rankos bevardžio piršto, vietą užleisdamas vestuviniam žiedui. Ši tradicija simbolizuoja sužadėtuvių įsipareigojimo perkėlimą į naują vestuvių metu sukurtą ryšį.

Taip pat mūsų šalyje vis labiau populiarėja nuotakos komplektai. Tai – tarpusavyje suderintas sužadėtuvių ir vestuvių žiedų rinkinys. Sužadėtuvių žiedai paprastai pasižymi unikalia forma, išlenkimu, atspalviu, tad tobulai priderinti vestuvinį žiedą dažnai būna sudėtinga. Įsigijus nuotakos žiedų rinkinį, netenka svarstyti, kurį žiedą nešioti – vestuviniai žiedai kartu su sužadėtuvių atrodo kerinčiai.

aukso sala

Sužadėtuvių žiedai – ne tik moterims

Skandinavijoje sužadėtuvių žiedus įprasta nešioti ne tik moterims, bet ir vyrams. Paprastai tai būna klasikiniai auksiniai žiedai, primenantys Lietuvoje įprastus vestuvinius. Ir atvirkščiai – Skandinavijos šalių vestuviniai žiedai panašūs į tradicinius europietiškus sužadėtuvių žiedus.  

Kitas įdomus faktas – per keliamuosius metus Jungtinėje Karalystėje moteriai priimtina pasipiršti mylimajam. Šis paprotys pastaruoju metu taip išpopuliarėjo, kad britų juvelyriniai salonai ėmė siūlyti sužadėtuvių žiedus vyrams: taip pat puoštus brangakmeniais, tik „vyriškesnio“ dizaino.

Patogumas ir asmeniniai pageidavimai 

Vienas teisingas nurodymas, ant kurios rankos nešioti sužadėtuvių žiedą, neegzistuoja. Galite remtis savo komfortu: vienoms moterims patogiau šį žiedą nešioti ant kairės rankos, o kitoms – ant dešinės. Nors kultūriniai ir tradiciniai sumetimai gali būti reikšmingi, būtinai atsižvelkite į tai, kas Jūsų gyvenimo būdui yra praktiška.

Be to, po vestuvių sužadėtuvių žiedas dėvimas ne visada, taip pat nebūtinai ant bevardžio piršto. Pavyzdžiui, neretai moterys renkasi nešioti šį žiedą ant viduriniojo piršto, jeigu dydis tinka.

Nors yra kultūrinių ir istorinių priežasčių, dėl kurių žiedą įprasta nešioti ant tam tikro piršto ar rankos, galiausiai pasirinkimas priklauso nuo asmeninių pageidavimų. Nesvarbu, ar pasirenkate laikytis papročių, ar susikuriate savo unikalias tradicijas, svarbiausia, kad žiedas simbolizuotų Jūsų ir Jūsų partnerio meilę bei įsipareigojimą.

Palikite komentarą

Atkreipkite dėmesį, kad komentarai turi būti patvirtinti prieš juos paskelbiant
Sekmadienis Pirmadienis Antradienis Trečiadienis Ketvirtadienis Penktadienis Šeštadienis Sausis Vasaris Kovas Balandis Gegužė Birželis Liepa Rugpjūtis Rugsėjis Spalis Lapkritis Gruodis