Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. "cookies"), kuriuos galite bet kada atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Plačiau

uždaryti

Auksiniai žiedai: kaip išsirinkti?

Tarp didelės rinkoje esančios juvelyrinių dirbinių įvairovės išsirinkti naują auksinį žiedą gali atrodyti sudėtinga užduotis. Prieš perkant reikia apsvarstyti keletą svarbiausių veiksnių: prabą, karatą, spalvą, dydį ir kitus aspektus. Išsamiau apie juos skaitykite toliau. 

Kuri praba yra optimaliausia?

Kuo didesnė praba, tuo daugiau aukso yra žiede. Tačiau dėl to juvelyrika pasidaro minkštesnė, lengviau braižosi ir nusitrina. Ir atvirkščiai – kuo mažesnė praba, tuo žiedas yra stipresnis ir geriau išlaiko estetinę išvaizdą. Optimaliausia aukso praba yra 585.

Gali kilti klausimas, kaip nustatyti žiedo prabą? Profesionalai prabą tiria naudodami titnago plokšteles, rentgeno aparatus ir kitus patikrintus metodus. Visgi namuose to daryti neprireiks, nes Lietuvoje prekiaujant juvelyrikos dirbiniais, praba jau būna patikrinta profesionalų.

Kaip išsirinkti karatą? 

Aukso karatas – tai skaičius, kuris nurodo, kiek dalių iš 24 gryno aukso yra juvelyriniame dirbinyje. Pavyzdžiui, 10 karatų aukso žieduose yra maždaug 42 % aukso (10 dalijant iš 24), o likusią dalį sudaro kiti metalai: cinkas, nikelis ir kt. Pats karatas, kaip ir praba, yra įspaudžiamas gaminyje, tad norint jį sužinoti, pakanka pasižiūrėti vidinėje dirbinio pusėje.

Grynumas taip pat gali būti matuojamas procentais ir tūkstantinėmis dalimis. Norint konvertuoti karatus į procentą, padalykite karatų skaičių iš 24 ir padauginkite rezultatą iš 100. Tarkim, turite 20 karatų žiedą, padalinkite tą skaičių iš 20. Taip gauname 0,833 arba 83,3% procentų aukso kiekį.

Kaip galite numanyti, aukštesnio karato auksas yra brangesnis, nes jis yra grynesnis, todėl spręsdami dėl karato atsižvelkite į kainą. Pigus auksinis žiedas turės mažesnį karatą. Tačiau yra dar vienas veiksnys, į kurį kartais neatsižvelgiama: ilgaamžiškumas. Kadangi grynas auksas yra labai minkštas, kuo žemesnio karato žiedai auksiniai, tuo jie bus kietesni ir patvaresni.

Štai keletas paprastų taisyklių, padėsiančių nuspręsti, kada jums reikėtų rinktis aukštesnį, o kada žemesnį karatą:

• Mažo karato aukso žiedai (pvz., 10 ar 14 karatų) tinka kasdieniam nešiojimui, nes juos sunkiau subraižyti ir rečiau reikia poliruoti. Be to, iš mažo karato aukso pagamintos žiedų dalys ne taip lengvai lankstosi ar lūžta kaip pagamintos iš grynesnio aukso.

• Didelio karato aukso žiedai (pvz., 18, 20 ar 22 karatų) yra geras pasirinkimas tiems dirbiniams, kuriuos nešiosite retai. Jie bus geltonesni nei žemo karato žiedai, tačiau taip pat lengviau susibraižys. Iš grynesnio aukso pagaminti žiedai kur kas greičiau susidėvės, o jų dalys lengviau lūš.

auksiniai ziedai

Pūstas ar nepūstas auksas?

Auksas gali būti pūstas arba nepūstas. Papuošalas iš pūsto aukso viduje yra tuščiaviduris, tad yra pigesnis, lengvesnis ir vizualiai didesnis. Tačiau tokių žiedų sienelės yra plonos, o jų remontas sudėtingas. Pūsto aukso žiedai nusitrina ir lūžta kur kas greičiau nei nepūsto.

Paauksuotų žiedų pliusai ir minusai

+ Kaina. Aukso galvanizavimo procesas yra revoliucinis tam tikrose pramonės šakose, ypač juvelyrikos. Taip yra todėl, kad auksu dengtos dangos naudojimas yra kur kas pigesnis nei gryno aukso gaminių gamyba.

+ Puošnumas. Aukso galvanizavimas yra puikus būdas pridėti dekoratyvinių detalių. Dėl to gaminiai gali atrodyti patrauklesni, elegantiškesni ir brangesni.

+ Atrodo kaip tikra. Auksu padengti gaminiai yra ne tik pigesnė alternatyva. Jų galutinė apdaila atrodo labai panaši į tikrą auksą.

+ Tvirta struktūra. Auksu padengti gaminiai yra labai tvirti, net tvirtesni už tikrą auksą! Taip yra todėl, kad tikras auksas yra daug minkštesnis, ypač didėjant karatų skaičiui. Auksu dengti gaminiai paprastai gaminami iš tvirtesnės struktūros metalų, todėl yra ypač patvarūs.

- Patamsėjimas. Pagrindinis paauksavimo trūkumas yra patamsėjimas. Tikėtina, kad per ilgą laiką dėl nusidėvėjimo gali atsirasti patamsėjimas, dėl kurio po aukso danga esantis metalas pradeda matytis. Kad sumažintumėte patamsėjimą, rekomenduojame dažnai poliruoti paauksuotus daiktus ir taip pratęsti jų blizgesį.

- Mažas atsparumas vandeniui. Paauksuoti daiktai yra mažiau atsparūs vandeniui. Tai susiję su patamsėjimo procesu, kai dėl vandens aukso sluoksnis laikui bėgant nusidėvi. Nerekomenduojame auksuoti gaminių, skirtų panardinti į vandenį.

ziedai auksiniai

Kaip išsirinkti tobulą dydį?

Jei perkate žiedą sau, įsitikinkite, kad renkatės žiedą, kuris tinka kaip tik jums – kuris yra nei per laisvas, nei per siauras. Tačiau jei planuojate žiedą dovanoti kam nors kitam, galite nežinoti tikslaus asmens žiedo dydžio. Tokiu atveju saugiausia būtų pasiskolinti iš jo žiedą ir naudoti jį kaip pavyzdį. Jei tai neįmanoma, galite palyginti savo žiedą su jo. 

Tuo atveju, jei nusipirkus žiedą paaiškėjo, kad jis yra laisvas arba ankštas, galite pas juvelyrą pakeisti jo dydį. Tačiau norėdami tai padaryti, būtinai turėkite omenyje šiuos dalykus:

• Įsitikinkite, kad pasirinkote juvelyrą, kuris yra gerai pasirengęs šiam iššūkiui. Jis turi būti pakankamai kvalifikuotas ir patyręs, kad galėtų pakeisti jūsų žiedo dydį.

• Paprasto dizaino žiedų dydžių keitimas yra gana paprastas, o įmantrių raštų papuošalų – sudėtingas. Taigi, verčiau rinkitės paprastą žiedą, jei numanote, kad yra didelė tikimybė, jog vėliau teks keisti jo dydį.

• Visada patikrinkite savo žiedo storį po to, kai jo dydis buvo pakeistas. Dažnai juvelyrai dėl netinkamo dydžio keitimo būna linkę pakeisti formą ir storį. Be to, plonesnių žiedų dydį pakeisti sunkiau.

vyriski auksiniai ziedai

Kaip pasirinkti spalvą?

Geltonasis auksas gaminamas maišant auksą, sidabrą ir mažesnį kiekį vario. Didesnis sidabro santykis suteikia auksui švelnesnį ir ne tokį ryškų atspalvį, o didesnis vario santykis sukuria tamsiai geltoną atspalvį.

+ Mažiausiai alergizuoja.

+ Tinka šiltesnių odos atspalvių žmonėms.

- Minkščiausias pasirinkimas.

auksiniai vestuviniai ziedai

Baltasis auksas formuojamas pridedant sidabriškai baltos spalvos metalų, pavyzdžiui, sidabro, cinko, nikelio arba paladžio. Tuomet auksas taip pat gali būti padengiamas rodžiu, kuris suteikia papuošalui daugiau blizgesio, taip pat bent šiek tiek apsaugo jį nuo įbrėžimų.

+ Tinka vėsesnių ir rausvų odos atspalvių žmonėms.

 auksiniai suzadetuviu ziedai

Raudonas auksas yra aukso ir vario mišinys. Tačiau to paties karato grynumo auksas visada turi tokią pačią aukso dalį, todėl tikrai nėra taip, kad raudonas auksas yra mažiau vertingas nei kitų spalvų auksas. Ir tai patvirtina faktas, kad papuošalai iš raudono aukso kainuoja tiek pat, kiek ir papuošalai iš baltojo ar geltonojo aukso. 

+ Patvariausias pasirinkimas dėl į jį įdėto vario.

+ Yra neutralus odos atspalvių atžvilgiu ir tinka kiekvienam.

- Gali alergizuoti dėl jame esančio vario kiekio.

auksiniai ziedai pigiau

Žiedo forma pagal pirštus

Ilgų pirštų savininkams tinka dauguma žiedų stilių. Ypač verta išbandyti gražius žiedus su apvaliais brangakmeniais.

Asmenims su plonais pirštais svarbiausia yra jų neperkrauti. Tam tinka mažesni brangakmeniai ir platesnis žiedo plotis, kuris sukuria platesnio piršto iliuziją. 

Savininkų su trumpais pirštais tikslas yra sukurti ilgesnių pirštų iliuziją. Tam labiausiai tinka ovalo ar kriaušės formos brangakmeniai, ne per dideli stačiakampio formos akmenys. Siauresni vyriški ar moteriški aukso žiedai ir vertikalūs raštai taip pat prisideda kuriant ilgio iliuziją. 

Stambius pirštus patariama puošti platesniais ovalo, kriaušės ar stačiakampio formos brangakmeniais. Žiedo plotis turėtų būti vidutinis arba platus. Kampuotos ar asimetrinės formos sumažina platumo įspūdį.

Kompleksuojantiems dėl ryškių sąnarių patariama rinktis drąsius, didelius žiedus, kurie atkreiptų į save dėmesį.

pigus auksiniai ziedai

Palikite komentarą

Atkreipkite dėmesį, kad komentarai turi būti patvirtinti prieš juos paskelbiant
Sekmadienis Pirmadienis Antradienis Trečiadienis Ketvirtadienis Penktadienis Šeštadienis Sausis Vasaris Kovas Balandis Gegužė Birželis Liepa Rugpjūtis Rugsėjis Spalis Lapkritis Gruodis