Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. "cookies"), kuriuos galite bet kada atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Plačiau

Sutinku
Prekė sėkmingai pridėta į Jūsų pirkinių krepšelį
Kiekis
Viso
Jūsų krepšelyje yra 0 produktų. Jūsų pirkinių krepšelyje yra 1 produktas.
Viso produktų
Siuntimas  Planuojama išsiųsti
Viso
Tęsti apsipirkimą Apmokėti
Žiedo dydis: kaip išsirinkti tinkamą?
Paskelbė     2021-09-14 17:28:50    0Komentarai
Žiedo dydis: kaip išsirinkti tinkamą?

Renkantis žiedą sužadėtuvėms ar kitoms progoms, neretai kyla klausimas, kaip sužinoti žiedo dydį. Norint išlaikyti staigmeną, nesinori dydžio klausti. Juvelyrikos portalo Thom Duma duomenimis, vidutinis moteriškų žiedų dydis yra tarp 15,5 – 17, o pagal Hitched vidutinis vyriškų žiedų dydis yra 19. Tačiau tikslų dydį sužinoti galima ir neklausiant – šiame straipsnyje dalinamės patarimais, kaip paslapčia nustatyti dydį ir kaip išsirinkti žiedą. 

Atsižvelkite į asmens poreikius

Prieš renkant žiedą svarbu atsižvelgti į individualius asmens poreikius. Kalbant apie žiedo plotį, dažniausiai moterys renkasi siauresnius, o vyrai – platesnius žiedus.

Beje, dominuojančios rankos pirštų dydis gali būti kiek didesnis. Tad, pavyzdžiui, jei dešiniarankiui renkate sužadėtuvių žiedą, kuris bus nešiojamas ant kairės rankos, žiedo dydis gali būti kiek mažesnis negu dešinės rankos žiedų.

Į ką atkreipti dėmesį, matuojant žiedo dydį?

Idealiausia, kai matavimas atliekamas vakare. Pirštų dydis nežymiai keičiasi per dieną, tad norint didžiausio tikslumo, nerekomenduojama matuoti ryte. Geriausia matuoti esant vidutinei temperatūrai, nes esant šaltam orui pirštai būna šiek tiek susitraukę, o šiltam – truputį išsiplėtę. Taip pat prieš matuojantis nerekomenduojama vartoti alkoholį, užsiimti fiziniu aktyvumu, reikėtų vengti sūraus maisto bei karštų gėrimų.

Turėkite omenyje, kad kuo platesnį žiedą ketinate užsakyti, tuo ankštesnis jis jausis. Dėl to renkantis plačius žiedus patariama paimti kiek didesnį dydį.

Matavimą rekomenduojama pakartoti keletą kartų. Jei dvejojate tarp dviejų dydžių, rinkitės didesnį.

Pasinaudokite jau turimais žiedais

Jau turimais žiedais galima pasinaudoti keliais būdais. Galima pačiam pasimatuoti žiedą ant savo piršto ir markeriu pažymėti tikslią vietą, iki kur jis tinka. Tuomet juvelyras tikrai padės atmatuoti tinkamą žiedo dydį.

Galima patikrinti asmens papuošalų dėžutę, tačiau nepamirškite, kad skirtingų pirštų žiedai yra skirtingų dydžių. Jei žmogus nepastebės, patogiausia būtų paimti keletą žiedų ir nunešti juvelyrui, kad nustatytų tinkamą dydį.

Jei nenorite rizikuoti paimdami žiedą ilgesniam laikui, jo dydį sužinoti galima su muilu. Spauskite žiedą į muilą, kol liks dydžio atspaudas.

Panašiai galima pasitelkti ir žvakę. Užmaukite ant jos žiedą ir stumkite tol, kol galima. Vietą, kur žiedas daugiau nebesistumia, pažymėkite. Tik nepamirškite nepalikti pėdsakų ir nuvalyti žiedą.

Turbūt paprasčiausias būdas yra tiesiog apibrėžti vidinės žiedo pusės apskritimą ant popieriaus lapo. Svarbiausia, naudokite paprastą pieštuką, o ne rašalinę priemonę – nerizikuokite palikti dėmių.

Taip pat galima išmatuoti vidinį žiedo diametrą. Gauti milimetrai ir bus piršto dydis. Svarbu, kad rezultatas būtų kuo tikslesnis, bent pusės milimetro tikslumo.

Pasitelkite vidutinius dydžius

Galima į pagalbą pasitelkti jau minėtus vidutinius žiedų dydžius. Atsižvelkite į žmogų, kuriam darote siurprizą – jei jis/ji lieknesnis/ė, turbūt reikės mažesnio dydžio. Jei asmuo stambesnis, reiktų pabandyti didesnį nei vidutinį dydį.

Paprašykite aplinkinių pagalbos

Jei pasitikite, kad žmogaus artimieji išlaikys paslaptį, galima paprašyti jų pagalbos. Asmens tėvai ar draugai turbūt žinos žiedo dydį, o jei ne, jiems paklausti užuolankomis bus kur kas lengviau. Draugai net gali suorganizuoti apsipirkinėjimo dieną ir netyčia atsidurti juvelyrikos dirbinių parduotuvėje, kur asmuo pasimatuotų įvairius žiedus.

 

Užklauskite užuolankomis

Gaudykite progas, kai asmuo galėtų ką nors prasitarti apie tai, kas jam žieduose gražu ar net savo dydį. Galbūt žmogus ką nors prasitars žiūrėdamas juvelyrikos dirbinių reklamą, o gal pakomentuos draugės neseniai įsigytą papuošalą? Klausykite ausis ištempę ir subtiliai paskatinkite asmenį atskleisti daugiau.

Galite sugalvoti gudrų žaidimą. Pasakykite asmeniui, jog girdėjote, kad padalinus batų dydį iš 2 ir pridėjus 3 yra gaunamas piršto dydis. Šis skaičiavimas – visiška nesąmonė, tačiau tai gali padėti sužinoti žmogaus žiedo dydį.

Kitas žaidimas, kurį galima pasitelkti, yra paprasčiausias „Tiesa ar drąsa“. Galite suorganizuoti vakarėlį su draugais ir paprašyti, kad vienas jų žaidimo metu užklaustų žiedo dydžio.

Drąsus sprendimas būtų pakviesti žmogų kartu eiti į juvelyrikos saloną, apsimetant, kad renkate dovaną kitam asmeniui. 

Įteikite didesnį dydį, o vėliau pataisykite

Galima žiedą padovanoti kiek didesnį ir vėliau nunešti juvelyrams sumažinti. Turėkite omenyje, kad visada lengviau ką nors sumažinti, o ne padidinti. Norint žiedą padidinti, juvelyrui tektų panaudoti papildomų medžiagų.

Beje, kai kuriuos žiedus pataisyti yra sudėtingiau. Pavyzdžiui, papuošalą su inkrustuotais akmenimis ar graviravimu nežinant tikslaus dydžio būtų rizikinga pirkti.

Jei staigmenos išlaikymas nesvarbu

Jei matavimas vyksta ne dėl staigmenos, galima pasinaudoti šiuo būdu. Jums tereikės siūlo, kuriuo apvyniosite atitinkamą pirštą.

Atsargiai apvyniokite plačiausią piršto vietą – sąnarį – siūlu, virvele ar popieriaus juostele ir pažymėkite susikirtimo tašką. Tuomet išmatuokite gautos atkarpos ilgį milimetrais ir padalinkite iš π (3,14). Gautas rezultatas yra piršto dydis. Jei nenorite matuoti, galima nunešti tokį savadarbį įrankį į juvelyrikos saloną. Su juo bus kur kas lengviau pataikyti teisingą žiedo dydį.

Pasitelkite žiedo matuoklį

Jeigu nereikia išsaugoti slaptumo, galite užsisakyti žiedo matuoklį: žiedelius arba plastikinę juostelę. Matuojant su žiedeliais tereikia užsimauti juos ant pirštų ir žiūrėti, su kuriais jaučiamasi patogiausiai. Plastikine juostele reikia apjuosti pirštą ir užveržti iki reikiamo dydžio, perkišant per specialią skylutę.

Galima pamatuoti ir neišleidžiant pinigų – tereikia internete susirasti žiedo matavimo juostelės šabloną ir jį atsispausdinti.

Kokie žiedai labiausiai tinka pagal pirštus?

Visų pirma, atkreipkite dėmesį, kokio ilgio nagus asmuo mėgsta – jei dažniausiai būna su ilgais nagais, jie sukuria ilgesnių pirštų įspūdį. Tai irgi prisideda renkantis tinkamiausios formos žiedą.

Ilgų pirštų savininkams tinka dauguma žiedų stilių, ypač verta apsvarstyti žiedus su apvaliais brangakmeniais.

Renkant žiedą asmeniui su plonais pirštais svarbiausia yra jų neperkrauti. Tam tinka mažesni brangakmeniai ir platesnis žiedo plotis, kuris sukuria platesnio piršto iliuziją.

Savininkų su trumpais pirštais tikslas yra sukurti ilgesnių pirštų iliuziją. Tam labiausiai tinka ovalo ar kriaušės formos brangakmeniai, ne per dideli stačiakampio formos akmenys. Siauresnis žiedo plotis ir vertikalūs raštai taip pat prisideda kuriant ilgio iliuziją.

Stambius pirštus patariama puošti platesniais ovalo, kriaušės ar stačiakampio formos brangakmeniais. Žiedo plotis turėtų būti vidutinis arba platus. Kampuotos ar asimetrinės formos sumažina platumo įspūdį.

Kompleksuojantiems dėl ryškių sąnarių patariama rinktis drąsius, didelius žiedus, kurie atkreiptų į save dėmesį.

Nepamirškite atsižvelgti ir į pačią ranką – jei rankos smulkios, žiedai irgi turėtų būtų smulkūs. Tokioms rankoms labai tinka maži apvalūs, ovalo ar širdelės formos akmenys. Turint didesnes rankas reikėtų rinktis masyvesnius žiedus.

2 vidinės žiedų formos

Vidinė žiedo forma gali būti tiesi, be komforto zonos, arba išgaubta, su komforto zona. Pastarieji mažiau liečiasi su oda, nes yra truputį storesni ties centru. Tokius žiedus paprasčiau užsidėti ir nusiimti, nes jie lengvai praslysta pro sąnarį.

Kaip skoningai nešioti žiedus?

Norint atrodyti stilingai pirmiausia reikia atsižvelgti į tai, kaip žiedai dera su kitais aksesuarais. Atsargiai derinkite skirtingų metalų ir spalvų žiedus. Norint derinti skirtingus metalus tinklaraštininkė J. Shane pataria dėvėti vieną aksesuarą, kuriame metalai jau būtų sumiksuoti. Prie jo bus galima derinti skirtingus metalus, nebijant atrodyti neskoningai.  Prastai atrodo ir prabangūs žiedai šalia pigių. 

Geriausiai atrodo 2-3 žiedai per abi rankas. Mūvint daugiau, rizikuojama atrodyti neskoningai. Kad būtų išlaikyta pusiausvyra, reikia papuošalus nešioti lygiai per abi rankas – jei ant kairės rankos mūvimas žiedas, dešinę ranką galima papuošti apyranke. Ant mažylio piršto prastai atrodys masyvūs žiedai.

Rinkdamiesi papuošalus, atsižvelkite į odos tipą. Šaltų atspalvių odai labiau tiks sidabro dirbiniai, o šiltų – aukso.

Variniai ir žalvariniai žiedai puikiai atrodo su geltonojo ar rožinio aukso dirbiniais. Tokie žiedai yra paprasti ir kasdieniai, tad netiktų oficialesnėms progoms.

Žiedai su brangakmeniais yra universalūs. Jų nešiojimas priklauso nuo to, kokiu akmeniu inkrustuotas papuošalas. Žinoma, brangieji akmenys labiausiai tiks oficialioms iškilmėms.

Auksiniai ar paauksuoti žiedai dera su kitais aukso dirbiniais.

Platininiai žiedai dėl savo elegancijos tinka praktiškai prie bet kokių kitų papuošalų.

Sidabriniai žiedai taip pat tinka su viskuo, ypač titanu ar nerūdijančio plieno papuošalais. Tačiau norint derinti sidabrą su auksu, reikėtų būti atsargiems.

Ką simbolizuoja žiedai ant atitinkamų pirštų?

Kiekvienas žiedas siunčia tam tikrą žinutę. Metalas, brangakmenis, dydis – kiekvienas šių kriterijų kai ką pasako apie papuošalo savininką. Tai, ant kurio piršto yra mūvimas žiedas, turi daugybę skirtingų reikšmių įvairiose kultūrose.

2 žiedai ant kairiojo mažojo pirštelio XIX-XX a. pradžioje reiškė, kad vyras buvo vedęs. Apatinis žiedas įprastai būdavo vestuvinis, o viršutinis su išgraviruotais inicialais. Kai kurie istorikai mano, kad JAV prezidentas Franklinas D. Ruzveltas taip pat laikėsi šios tendencijos.

Kita vertus, žiedas ant mažylio dažnai asocijuojamas su mafija. Filmai ir serialai, tokie kaip „Sopranai“, tik populiarina šią idėją.

Kai kuriose šalyse žiedai ant mažylio mūvimi baigiant universitetą. Kanadoje tokiu žiedu dažnai apdovanojami inžinerijos ar geologijos absolventai.

Tikima, kad žiedas ant mažylio simbolizuoja komunikabilumą, inteligentiškumą ir intuiciją.

Daugelyje kultūrų bevardis pirštas skirtas sužadėtuvių arba vestuviniams žiedams. Amžinybės žiedai taip pat mūvimi ant šio piršto, kairio ar dešinio. Dabar populiarėjantys pasižadėjimo žiedai taip pat puošia kairės rankos bevardį. 

Sužadėtuvių žiedą Lietuvoje yra įprasta nešioti ant kairės rankos bevardžio. Ši tradicija atėjusi dar iš Senovės Egipto laikų. Žmonės tikėjo, kad būtent iš šio piršto kraujas teka tiesiai į širdį. Ši vena vėliau pradėta vadinti „meilės vena“. Vestuviniai žiedai mūsų šalyje paprastai nešiojami ant dešinės rankos bevardžio piršto. Daugiau patarimų, kaip išsirinkti vestuvinį žiedą, rasite straipsnyje: Kaip išsirinkti vestuvinius žiedus?

Bevardis pirštas simbolizuoja amžiną meilę, grožį ir kūrybiškumą.

 Vidurinis pirštas labiausiai tinka žiedams, į kuriuos norima atkreipti dėmesį. Šis pirštas nieko neatskleidžia apie asmeninį gyvenimą.

Ant šio piršto mūvimi žiedai simbolizuoja pusiausvyrą, stabilumą ir jėgą.

Rodomasis pirštas taip pat tinka žiedams pademonstruoti. Būtent šio piršto žiedus monarchai duodavo pabučiuoti pavaldiniams. Tai buvo laikoma pagarbos ženklu.

Dabar žiedai ant smiliaus reiškia ambicingumą, pasitikėjimą savimi ir dvasingumą.

Žiedai ant nykščio nuo seno laikomi turto ženklu. Senovės graikai tikėjo, kad žiedas ant nykščio demonstruoja vyriškumą ir jėgą. Dėl mūsų laikais išpopuliarėjusio iškelto nykščio ženklo, dabar reikšmė pasikeitė. Žiedas ant nykščio labiau primena pozityvumą ir draugystę.

 Padovanoti žiedą mylimam žmogui galima ir tiksliai nežinant jo dydžio. Jei suklysite, daugelis juvelyrikos salonų siūlo žiedo padidinimo ar sumažinimo paslaugas. Renkant žiedą dar svarbu atsižvelgti į žmogaus pirštų bei rankų formą ir tai, ką kiekvienas pirštas

Pasidalinkite šiuo įrašu:

Palikti atsakymą

* Vardas:
* El. paštas: (nepaviešinta)
   Svetainė: (Svetainės url suhttp://)
* Komentaras:
Įveskite kodą