Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. "cookies"), kuriuos galite bet kada atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Plačiau

Sutinku
Prekė sėkmingai pridėta į Jūsų pirkinių krepšelį
Kiekis
Viso
Jūsų krepšelyje yra 0 produktų. Jūsų pirkinių krepšelyje yra 1 produktas.
Viso produktų
Siuntimas  Planuojama išsiųsti
Viso
Tęsti apsipirkimą Apmokėti
Topazas – sėkmės akmuo, turintis ryškią spalvų gamą
Paskelbė     2022-05-24 00:00:00    0Komentarai
Topazas – sėkmės akmuo, turintis ryškią spalvų gamą

Topazas labai populiarus dėl savo stulbinančių spalvų ir gimimo akmens statuso. Natūralios topazų spalvos yra retos ir vertingos: geltona, oranžinė, rožinė, raudona, violetinė ir mėlyna. Prieinamiausi ir dažniausiai perkami yra mėlynieji akmenys. Ką dar svarbu žinoti apie šį ypatingą brangakmenį?

Ryškių spalvų gama

Topazo spalvų gama iš tikrųjų yra itin plati, nes, be rudos, ji apima įvairius mėlynos, žalios, geltonos, oranžinės, raudonos, rožinės ir violetinės spalvų tonus bei sodrumą. Daug yra bespalvių topazų, kurie dažnai apdorojami, kad įgautų mėlyną spalvą.

Amerikos gemologijos instituto tyrėjai teigia, kad topazai taip pat gali būtipleochroiniai, t. y. skirtingomis kristalų kryptimis brangakmenis gali būti skirtingų spalvų. Akmens spalvą lemia ne pagrindinės cheminės sudėties elementas, o priemaišiniai elementai arba kristalinės struktūros defektai. Dėl chromo topazai natūraliai nusidažo rausva, raudona ir violetine spalvomis.

topazas

Unikali kilmės istorija

Manoma, kad topazas pavadintas pagal nedidelę Raudonosios jūros salą Topazą (dabar – Zebergeno sala), kurioje buvo rasta nuostabių auksinių akmenų. Įdomu tai, kad rasti brangakmeniai iš tiesų buvo ne topazas, o peridotas!

Romėnų rašytojas Plinijus Vyresnysis salos pavadinimą pavartojo ten rastam gelsvai žaliam akmeniui pavadinti, ir netrukus žodis tapo daugumos geltonų akmenų pavadinimu. Kadaise šis brangakmenis daugiausia buvo randamas būtent šioje vietoje, tačiau dabar jo taip pat randama Brazilijoje, Nigerijoje, Australijoje, Birmoje ir Meksikoje.

Yra dar viena teorija, susijusi su šio ryškaus brangakmenio pavadinimo kilme. Daugelis mano, kad pavadinimas kilo iš graikiško žodžio topazion, kuris gali būti kilęs iš sanskrito kalbos žodžio tapas, reiškiančio „ugnį“.

Senovės civilizacijos tikėjo, kad topazai turi daug magiškų ir gydomųjų savybių. Senovės graikai manė, kad šis brangakmenis suteiks jo nešiotojui daugiau jėgų. Netgi tikėta, kad topazai gali suteikti nematomumą. Daugelis žmonių akmenį nešiojo topazo žiedus ir pakabukus dėl gydomųjų savybių, nes buvo manoma, kad šis akmuo mažina nerimą, raumenų spazmus, sąnarių skausmus, diabetą ir stiprina imunitetą. Taip pat manyta, kad šis akmuo pritraukia turtus ir pinigus.

topazas kaina

Kokia topazo kaina?

Topazo, kaip ir bet kurio kito brangakmenio, kaina priklauso nuo kokybės ir kitų aspektų. Portalas Gem Society primena, kad nors skaidrumas ir dydis turi didelę įtaką topazo kainai, daugiausia vertės sudaro akmens spalva.

Pavyzdžiui, mėlynojo topazo, kuris šiandien dažniausiai sutinkamas juvelyriniuose dirbiniuose, buvo pagaminta tiek daug, kad šiandien mažmeninėje prekyboje žiedų dydžių topazą paprastai galima įsigyti už 25 eur/ct. Žinoma, didesni akmenys gali būti šiek tiek brangesni. 

Bespalviai topazai, iš kurių švitinant ir kaitinant gaminami mėlynieji akmenys, parduodami 100 ct ir didesnių dydžių, o jų kaina yra mažesnė nei 8 eur/ct. Už rudąjį topazą mokama panaši kaina.

Tuo tarpu brangiųjų akmenų, dar vadinamų imperatoriškaisiais topazais, kurių spalva sodriai oranžinė, kainos už didelius (10 ct ir daugiau) topazus viršija 1000 JAV dolerių už ct. Vertingiausi topazai yra sodriai rožinės arba raudonos spalvos, o jų mažmeninė kaina gali siekti net 3500 eur/ct. Šių topazų, didesnių nei 5 ct, pasitaiko retai.

topazas akmuo

Geidžiamiausia topazo spalva

Tai – geltonos spalvos, pusbrangis topazų šeimos mineralų brangakmenis. Portale Jewelry Notes rašoma, kad geltonojo topazo dūminiai rudi ir auksiniai atspalviai siejami su žeme bei derliumi. Rudos ir geltonos spalvos simbolizuoja senovinius sodinimo sezonus ir gyvybės vaisingumą. Jos sukelia visų organinių dalykų vaizdinius: turtingos dirvos, derliaus grūdų ir saulės, leidžiančios augalams augti.

Geltonojo topazo kokybė vertinama išanalizavus jo kilmę, spalvą ir skaidrumą. Bet kokie didesni ar mažesni pokyčiai gali turėti didelės įtakos bendrai brangakmenio vertei.

Geltonojo topazo kasyklos aptiktos Brazilijoje, Ukrainoje, Rusijoje, Afrikoje, Australijoje, Jungtinėse Amerikos Valstijose ir Azijoje. Tačiau būtent akmuo iš Brazilijos yra populiariausia atmaina, atsižvelgiant į tai, kad dauguma šiame regione išgaunamų brangakmenių pasižymi sodresne spalva ir skaidrumu. Taip pat ilgainiui išpopuliarėjo geltonieji topazai iš Ukrainos ir Rusijos.

Vadinamasis „geltonasis“ topazas iš tiesų būna įvairių spalvų, nuo šviesiai iki tamsiai geltonos ir rudos. Tačiau Brazilijos imperatoriškasis topazas, pasižymintis aukso geltonumo atspalviais su lengvu rausvu atspalviu, yra geidžiamiausia spalva, turinti didžiausią estetinę ir astrologinę reikšmę.

Akmens skaidrumas vertinamas pagal brangakmenyje esančius intarpus. Matomi geltonojo topazo inkliuzai yra ašarų formos ertmėse. Nematomus intarpus galima pamatyti tik mikroskopu. Skaidrus, natūralus geltonojo topazo brangakmenis, kuriame yra kuo mažiau matomų intarpų, itin vertinamas astrologiniais ir estetiniais tikslais.

geltonasis topazas

Geltonojo topazo mistinė reikšmė

Vedų astrologijoje jis yra geltonojo safyro pakaitalas ir nešiojamas siekiant pagerinti karjerą, finansinę padėtį, sveikatą ir santuokinius santykius. Vedų astrologija geltonąjį topazą priskiria Šauliams (Dhanu) arba Žuvims (Meena). Šį akmenį pagal zodiaką taip pat patariama nešioti Avinams, Vėžims, Liūtams ir Skorpionams. 

Geltonasis topazo akmuo siejamas su Jupiterio planeta. Astrologai rekomenduoja jį nešioti norint pagerinti silpno Jupiterio padėtį gimimo diagramose arba norint pasinaudoti planetos teigiama padėtimi. Jupiteris valdo vedybinį gyvenimą ir palikuonis, todėl manoma, kad geltonojo topazo dėvėjimas gali padėti moterims, kurios vėluoja ištekėti arba kurioms sunku susilaukti vaikų. 

Augimas administracinėje, teisinėje ir kūrybinėje karjeroje – šis akmuo yra gana naudingas žmonėms, dirbantiems akademinėje, valstybinėje, teisminėje ar kūrybinėje veikloje. Geltonojo topazo nešiojimas yra naudingas, nes sustiprina kūrybinį ir praktinį apsisprendimą. Šis akmuo gerina nešiotojo valios jėgą ir koncentraciją, taip padėdamas jam įgyvendinti savo tikslus ir vizijas. Profesinė sėkmė ir socialinis pripažinimas – tai bene pagrindiniai geltonojo topazo nešiojimo privalumai.

Akmuo itin naudingas ir žmonėms, kenčiantiems nuo inkstų bei kepenų ligų. Geltonieji topazai taip pat veiksmingai padeda įveikti psichologinius sutrikimus, pavyzdžiui, depresiją ar nerimą. 

topazas pagal zodiaka

Topazas pagal zodiaką ir gimimo mėnesį

Skirtingai nei vedų astrologija, Vakarų astrologija geltonąjį topazą dedikuoja tik Šauliams (lapkričio 23 d. – gruodžio 22 d.). Gimusieji po Šaulio ženklu yra itin smalsūs bei kūrybingi. Šie žmonės dievina nuotykius ir yra šilti, svetingi bei draugiški, nuolatos apsupti draugų ir mylimųjų. Manoma, kad jų akmuo atneša ramybę ir klestėjimą. Šis brangakmenis padeda išlikti optimistiškiems, linksmiems, sąžiningiems ir intelektualiems. Topazai simbolizuoja laimę, meilę ir artimųjų šilumą gyvenime. Šie akmenys taip pat yra puikus būdas siekti klestėjimo ir augimo karjeroje.

Šis pusbrangis akmuo taip pat yra gruodžio mėnesio gimimo akmuo ir akmuo, dovanojamas švenčiant 4-ąsias ir 19-ąsias santuokos metines. Tai – meilės ir prieraišumo simbolis. Sakoma, kad jis padeda didinti meilumą ir gerina nuotaiką.

Pasidalinkite šiuo įrašu:

Palikti atsakymą

* Vardas:
* El. paštas: (nepaviešinta)
   Svetainė: (Svetainės url suhttp://)
* Komentaras:
Įveskite kodą