Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. "cookies"), kuriuos galite bet kada atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Plačiau

uždaryti

Sidabriniai auskarai – į ką reikia atsižvelgti renkantis?

Ieškote būdo, kaip užtikrintai įsigyti kokybiškus sidabrinius auskarus? Sidabro papuošalai yra išskirtiniai, tačiau kartais gali būti sunku rasti aukščiausios kokybės dirbinių. Laimei, tikrai įmanoma įsitikinti, kad renkatės geriausius sidabro auskarus, pagamintus profesionalių meistrų ir skirtus tarnauti visą gyvenimą. Skaitykite toliau ir sužinokite svarbiausius patarimus, į ką būtina atsižvelgti, renkantis sidabrinius auskarus.

Ką reikia žinoti apie sidabro prabą?

Kaip ir su bet kuriuo tauriuoju metalu, įsigyjant sidabro juvelyriką svarbų vaidmenį atlieka praba. Ji parodo santykinį tauriojo metalo kiekį lydinyje. Tai yra mažyčiai mikroskopiniai antspaudai, esantys ant tam tikros sidabro dalies. Kad juos gerai įžiūrėtumėte, turite atidžiai žvelgti per mikroskopą. Tai greičiausias būdas nustatyti, ar jūsų sidabras yra tikras. Kai kuriais atvejais gali pasitaikyti padirbtų ženklų, tačiau jie nėra dažni. 

Atskiri gamintojai gali turėti kitokius žymėjimus, tačiau jei praba nenurodyta, prekė turbūt yra klastotė. Tačiau turėkite omenyje, kad jei ant papuošalo nėra vietos, kurioje būtų galima įspausti ženklą, papuošalas gali būti nepažymėtas, nors jis gali būti iš vertingo sidabro.

Gaminant juvelyriką sidabras dažniausiai maišomas su variu, kad papuošalai būtų tvirtesni. Dažniausiai santykis būna 92,5% sidabro su 7,5% vario, toks sidabras vadinamas sterlingo. Papuošalų gamybai dar naudojamas Britanijos sidabras, kurį sudaro 95,84% sidabro ir 4,16% vario. Dėl tokios sudėties Britanijos sidabras yra brangesnis, tačiau ir trapesnis negu sterlingo sidabras. 

Dažniausiai pasitaikanti sidabrinių papuošalų praba yra 925. Lietuvoje yra leistinos tik 999, 925, 830, 800 prabos. Mažesnės prabos gaminiai netraktuojami kaip sidabras.

sidabriniai auskarai

Populiarusis sterlingo sidabras

Sterlingo sidabras – tai lydinys, kurį sudaro 92,5% sidabro ir 7,5% kito metalo, dažniausiai vario arba nikelio. Šie metalai suteikia sidabrui tvirtumo, ilgaamžiškumo ir papildomo blizgesio.  Dėl tokios sudėties sidabras tampa stipresnis, o tai yra standartinis juvelyrinių dirbinių kokybės standartas.  

Tai yra nusistovėjęs sidabro standartas, atsiradęs apie 1300 m. Sterlingo sidabro standartą išpopuliarino „Tiffany&Co“ Amerikoje, nes jį naudojo savo papuošalams gaminti. Sterlingo sidabras yra daug prieinamesnis nei jo tauriųjų metalų analogai – auksas, paladis ir platina. Taip yra todėl, kad sidabro iškasama daugiau nei kitų tauriųjų metalų.

Tačiau kaip atpažinti, ar gaminys yra iš sterlingo sidabro? Papuošalas turėtų būti paženklintas prabos ženklu, pagal kurį jį galima identifikuoti. Yra kelios sterlingo sidabro kontrolinio prabavimo ženklo versijos. Ant sidabro galite matyti įspaustą 925 prabą arba ieškokite žodžių STER, STERLING, STG arba Sterlingo sidabras. Jei ant sidabro įspaustas skaičius 800, jis gali būti europietiškos kilmės.

Jei nerimaujate, ar sterlingo sidabras yra patvarus, galite būti ramūs. Tai kietas metalas, kuris išliks per amžius. Jei atsiranda kokių nors paviršiaus įbrėžimų ar pažeidimų, sterlingo sidabrą galima lengvai nupoliruoti iki lygaus blizgesio. Sterlingas gali atlaikyti daug dėvėjimosi. Jis yra atsparus vandeniui, sunkiai įbrėžiamas ir lengvai nenusidažo. Be to, dydžio keitimas ir taisymas yra labai prieinamos kainos, todėl sterlingo sidabro papuošalų priežiūrą atlikti nesudėtinga.

Beveik grynas sidabras

999 sidabras – tai grynajam sidabrui artima atmaina. Jame yra 99,9 % sidabro ir jis žymimas prabos ženklu 999. Likusį 0,1 % sudaro nežymūs mikroelementai, kurių kiekis nėra didelis.

Nors gali atrodyti, kad grynesnis sidabras yra geresnis, iš tikrųjų jis yra gerokai per minkštas, kad jį būtų galima naudoti juvelyriniuose dirbiniuose. Jis lengvai pažeidžiamas, yra plastiškas ir laikui bėgant praranda formą. Grynas sidabras labiau tinka juvelyriniams dirbiniams, tokiems kaip auskarai ir pakabukai, o ne dirbiniams, kurie bus grubiai dėvimi.

auskarai sidabriniai

Sidabrinis ar pasidabruotas?

Pasidabruoti gaminiai žymimi EP (angl. Electro Plate) arba EPNS (angl. Electro Plated Nickel Silver). Jie yra šviesesnės spalvos, pigesni ir sunkesni negu sterlingo sidabro dirbiniai. Pasidabruoti papuošalai tvirtesni, tačiau sidabro sluoksnis ilgainiui gali nusilupti. Taip pat svarbu žinoti, kad pasidabruoti auskarai nebus vertingi, jei norėsite juos perparduoti. Ir priešingai, auskarai sidabriniai visuomet išlaikys savo vertę.

3 pagrindiniai auskarų tipai

Įsmeigiami auskarai. Šie maži sidabriniai auskarai yra labai gražūs ir tinka bet kokio amžiaus žmonėms. Jie puikiai tiks prie įvairių odos atspalvių, taip pat prie beveik bet kokios aprangos, kurią ketinate dėvėti. Pirkdami sidabrinius auskarus su kniedutėmis, pasirinksite nesenstančią klasiką.

 minimalistiniai sidabriniai auskarai

Auskarai-lankeliai. Šie auskarai, kaip ir įsmeigiami, atkreipia dėmesį į veidą. Minkšta ir išlenkta lankelio forma papildo skruostikaulių ir žandikaulio linijas, padeda suteikti šiai sričiai formą ir apibrėžtumą. Nėra blogo būdo, kaip nešioti sidabrinius auskarus-lankelius. Šie minimalistiniai sidabriniai auskarai praktiškai galimi dėvėti prie bet kokios aprangos ir bet kokia proga.

 sidabriniai auskarai mergaitems

Kabantys auskarai. Ar gali būti geresnis būdas papuošti elegantišką vakarinę suknelę ar laisvalaikio aprangą nei ilgi sidabriniai auskarai? Tai yra vienas pirmųjų dalykų, kuriuos žmonės pastebi apie jus. Prie suknelių puikiai tinka ryškūs, dideli sidabriniai auskarai, tačiau pora ilgų ir subtilių sidabrinių kabančių auskarų atrodys daug moteriškiau ir rafinuočiau.

dideli sidabriniai auskarai 

Auskarai pagal veido formą

Apvalus veidas – kabantys auskarai. Apvaliam veidui būdingi platūs skruostikauliai. Jei veidas apvalus, rinkitės auskarus, kurie pailgina veidą, o ne jį praplečia. Kabantys auskarai daro veidą lieknesnį, ilgesnį ir padeda papildyti apvalų siluetą. Norėdami pabrėžti apvalią veido struktūrą, puikią pusiausvyrą ir simetriją suteiks ilgi ploni krintantys auskarai, konkrečiai – auskarai su kutais. Kutai suteikia daug tekstūros ir sukuria papildomo veido ilgio iliuziją. Rekomenduojami vengti yra apvalūs sidabriniai auskarai su stambiais apskritimais ar diskais, nes dėl to jūsų veidas atrodys apvalesnis.

Kvadratinis veidas – auskarai-lankeliai. Kvadratinei veido formai būdingi stiprūs kampai ir panašus kaktos bei žandikaulio linijos plotis. Kvadratinis veidas yra aštrus ir apibrėžtas, todėl tinkami auskarai gali padėti sušvelninti kietus kraštus, ypač žandikaulio liniją. Kalbant apie kvadratinį veidą, svarbiausia yra pusiausvyra, todėl rinkitės vidutinio dydžio apvalius arba ovalius auskarus. Kvadratinio veido žmonėms geriausiai tinka auskarai-lankeliai, kurie sušvelnins kampuotus bruožus. Venkite kvadratinių formų auskarų, nes dėl jų jūsų veidas atrodys pernelyg aštrus.

Ovalus veidas – įsmeigiami auskarai. Ovalus veidas yra ilgesnis, su plačiais skruostikauliais ir minkštu žandikauliu. Jei turite ovalo formos veidą, jums pasisekė! Ovalus veidas yra lengviausiai pritaikoma veido forma. Beveik bet koks auskarų dizainas tinka jūsų veido tipui ir paglostys jūsų skruostikaulius bei veido ilgį. Tačiau geriau venkite pernelyg kabančių auskarų, nes tai gali per daug ištempti jūsų veidą. Vietoj to rekomenduotume įsmeigiamus auskarus. Puikiai atrodys auskarai su perlais.

Širdelės formos veidas – lašo formos auskarai. Širdelės formos veidas turi platesnę kaktą nei skruostai, o apatinė pusė susiaurėja iki žandikaulio, sudarydama širdį. Skruostikauliai yra ypač akį traukiantys šios formos veido bruožai, todėl juos reikėtų išryškinti pasirinktais auskarais. Norėdami subalansuoti aštrų smakrą, rinkitės auskarus, kurie apačioje būtų platesni, kad paglostytų bruožus. Geriausiai tinka lašo formos auskarai, todėl rinkitės poras, kurios viršuje yra plonos, o apačioje platėja. Tai užpildo apatinę veido dalį ir subalansuoja apvalų veido viršų.

sidabro auskarai

Palikite komentarą

Atkreipkite dėmesį, kad komentarai turi būti patvirtinti prieš juos paskelbiant
Sekmadienis Pirmadienis Antradienis Trečiadienis Ketvirtadienis Penktadienis Šeštadienis Sausis Vasaris Kovas Balandis Gegužė Birželis Liepa Rugpjūtis Rugsėjis Spalis Lapkritis Gruodis