Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. "cookies"), kuriuos galite bet kada atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Plačiau

Sutinku
Prekė sėkmingai pridėta į Jūsų pirkinių krepšelį
Kiekis
Viso
Jūsų krepšelyje yra 0 produktų. Jūsų pirkinių krepšelyje yra 1 produktas.
Viso produktų
Siuntimas  Planuojama išsiųsti
Viso
Tęsti apsipirkimą Apmokėti
Raudonas siūlas ant riešo: apsauga nuo nužiūrėjimo ar išpopuliarėjusi mados tendencija?
Paskelbė     2021-07-13 13:05:37    0Komentarai
Raudonas siūlas ant riešo: apsauga nuo nužiūrėjimo ar išpopuliarėjusi mados tendencija?

Daugybė žmonių į raudono siūlo apyrankes atkreipė dėmesį XX a. pabaigoje, kai jas nešioti pradėjo Madona. Šis aksesuaras dar žinomas kaip sėkmės apyrankė. Pati tendencija išpopuliarėjo visai neseniai, bet papuošalas turi gilias istorijos šaknis ir simboliką. Nors dažnai sėkmės apyrankė yra tik stiliaus detalė, skirtingose kultūrose šis aksesuaras turi ypatingas reikšmes.

Reikšmės skirtingose religijose

Raudonos spalvos siūlą ant rankos žmonės nešiojo jau Biblijos laikais. Šį ženklą galima rasti įvairiose religijose: hinduizme, budizme, krikščionybėje ir net pagonybėje. Tačiau paprotys daugiausiai siejamas su kabala – mistine judaizmo tradicija. Jeruzalės hebrajų universiteto profesorius G. Scholem teigė, kad anksčiau kabala buvo laikoma tikrąja žydų teologija. 

Kabalistų legenda

Kabalistų tikėjime raudono siūlo tradicija kilo iš legendos apie Rachelę. Pasakojama, kad Rachelė mirė gimdydama antrą sūnų. Jos pasiryžimas saugoti vaikus nuo blogio pavertė Rachelę motiniškos meilės simboliu. Jos garbei buvo sukurtas ritualas – raudonas siūlas aplink jos antkapį aprišamas 7 kartus, kad jį pripildytų apsaugos ir sėkmės energija. Nuėmus siūlą jis supjaustomas apyrankės dydžio atkarpomis. Norintieji gali įsigyti sėkmės apyrankę tiesiai iš Izraelio, bet kadangi toli gražu ne visi gali tai padaryti, yra sukurtas paprastesnis ritualas. Dabar kabalistai raudonam siūlui tiesiog suriša 7 mazgus, kalbėdami maldą.

Vaidmuo induistų kultūroje

Raudono siūlo apyrankė hindi kalboje vadinama kalava arba mauli, kas reiškia „pirmiausia, svarbiausia“. Hinduizme yra nešiojamas ne tik raudonas, bet ir geltonas ar baltas siūlas. Ištekėjusios moterys jį dėvi ant kairės rankos, o vyrai ir netekėjusios moterys – ant dešinės. Raudono siūlo apyrankė yra laikoma šventa ir turi svarbų vaidmenį įvairiose apeigose. Hinduistai raudoną siūlą nešioja tikėdami, kad tai yra sėkmės ir apsaugos simbolis. Beje, jis sujungia žmones – išryškina hinduizmo žmonių vienybę ir bendruomenę. Raudona spalva induistams reiškia tyrumą, dosnumą ir dieviškumą.

Ką raudonas siūlas žymi budizme?

Vadžrajanos budistų mokyklos ceremonijose įprasta matyti rišamą aplink riešą siūlą. Siūlą palaimina ir mazgą suriša pats dvasinis lyderis, kalbėdamas mantrą. Siūlas suteikiamas mokiniams ir praktikams, įveikusiems tam tikras pamokas, arba pažymint budizmo įžadų davimo progą. Medituojant budistai raudoną siūlą naudoja norėdami sukoncentruoti dėmesį ir atsiriboti nuo blaškančių veiksnių.

Raudonas siūlas budizme taip pat simbolizuoja sėkmę ir apsaugą. Pati spalva reiškia užuojautą ir gyvenimo jėgą. Budistai raudoną siūlą nešioja ir kaip priminimą demonstruoti užuojautą bei atidžiai rinktis žodžius. Šioje religijoje yra paplitęs posakis, kad liežuvis gali žeisti labiau negu kardas.

Raudonos spalvos siūlo reikšmė krikščionims

Krikščionybėje raudonas siūlas pasirodo Pradžios knygoje, kur reiškia atpirkimą. Istorijoje raudonos spalvos siūlas taip pat minimas kaip apsaugantis nuo nelaimių. Krikščionys tokią apyrankę nešiojo ant kairės rankos riešo, nors pati religija prieštarauja tokiems amuletams ir neskatina jų nešioti. Verta paminėti, kad krikščionybėje didelę prasmę turi raudona spalva – ji yra kraujo, ugnies, Sekminių simbolis ir šventųjų kankinių spalva.

Prasmės ištakos pagonybėje

Net pagonybėje žmonės naudojo raudonus siūlus, kad apsisaugotų nuo bloga linkinčių ir vagių. Jie tikėjo, kad deivės pataria laikyti talismaną namuose arba užrišti ant tvoros priešais namo duris. Tai turėjo apsaugoti nuo skurdo, ligų ir nesantaikos.

Gija, sujungianti du likimus

Senovės kinai raudoną siūlą siejo su vestuvėmis. Jie tikėjo, kad nematomas raudonas siūlas sujungia žmones, kuriems lemta būti kartu. Tokia gija buvo vadinama likimo. Raudono siūlo apyrankės dažnai yra pateikiamos kaip palaiminimo ir linkėjimų simbolis, kad vestuvinis gyvenimas būtų sėkmingas. Raudona spalva Kinijoje simbolizuoja sėkmę ir apsaugą nuo blogio.

Vyraujanti sėkmės apyrankės reikšmė

Nors raudono siūlo kilmės istorijos siūlo skirtingas prasmes, dabar labiausiai paplitusi reikšmė yra apsaugos ir sėkmės pritraukimo. Raudonas siūlas ant riešo taip pat simbolizuoja meilę, palaikymą ir saugumo jausmą. Tikima, kad raudonas siūlas turi teigiamą poveikį žmogaus fizinei ir dvasinei būsenai, tad ne veltui šis aksesuaras dar vadinamas sėkmės apyranke.

Kai kurie žmonės tiki, kad sėkmės apyrankė padeda pildytis svajonėms. Manoma, kad netrukus po to, kai apyrankė pasimeta, išsipildo noras.

Raudona siūlo spalva primena  saulės jėgą ir ugnį, tad manoma, jog padeda apsisaugoti nuo pikta linkinčių žmonių. Paprastai siūlas būna vilnonis arba šilkinis. Ypač paplitusi vilna, nes turi gydomųjų savybių. Vilnos ekspertai iš St. Peter Woolen Mill teigia, kad vilna mažina kraujospūdį, yra beveik nealergizuojanti ir atspari pelėsiams.

Kada tai tapo populiaru?

XX a. pabaigoje P. Berg Los Andžele įkūrė kabalos centrą.  Ilgainiui šis centras sulaukė milžiniško pasisekimo. Pirmoji jame apsilankiusi įžymybė buvo aktorė Sandra Bernhard, tačiau didžiausia susidomėjimo banga kilo, kai centre pasirodė Madonna. Dainininkė labai susidomėjo kabalos mokymu ir pradėjo nešioti raudoną siūlą ant riešo. Aktorė Roseanne Barr teigia, kad pradėjus mokytis Madonnai, viskas pasikeitė. Nors dainininkė susidomėjo šia religija skatinama gerų ketinimų, jos šlovė buvo tokia didelė, kad centras neišvengiamai pasikeitė.

Netrukus po Madonnos buvo pastebėta ir daugiau garsenybių, pasipuošusių sėkmės apyrankėmis: Leonardo DiCaprio, Barbra Streisand, Ariana Grande ir kiti. Negana to, tuo metu Madonna į kabalistų tikėjimą atvedė ir kitas žvaigždes, tokias kaip Britney Spears ar Demi Moore.

Tačiau ne visi, nešiojantys sėkmės apyrankę, tai daro dėl tikėjimo. Aktorė Lisa Rinna nuoširdžiai tiki raudono siūlo apsaugos galia. Leonardo DiCaprio riešą raudonas siūlas papuošė po apsilankymo Kombodžoje – ten vienuoliai padovanoja šį talismaną, taip atsilygindami už finansinę auką.

Kodėl sėkmės apyrankę nešioja šiuolaikiniai žmonės?

Dabar raudoną siūlą žmonės nešioja dėl įvairių priežasčių: mados, asmeninės reikšmės, tikėjimo siūlo galiomis ar religijos. Dabar sėkmės apyrankė dažnai yra laikoma minimalistiniu aksesuaru. Šiais laikais populiaru įsigyti tokią apyrankę, papuoštą kokia nors smulkia detale, pavyzdžiui, aukso ar sidabro elementais.

Nešiojimo taisyklės

Sėkmės apyrankė nešiojama tik ant kairės rankos. Manoma, kad būtent per kairiąją kūno pusę įeina negatyvi energija, o kadangi ji yra arčiau širdies, jai reikalinga ypatinga apsauga.

Griežtai draudžiama sėkmės apyrankę nutraukti pačiam. Ji nuo rankos turi nukristi savaime. Apyrankės nutraukimas pačiam yra laikomas blogu ženklu. Kai apyrankė pasimeta ar nutrūksta, tai reiškia, kad ji išgelbėjo nuo nelaimės arba kad sukaupė užtektinai negatyvios energijos. Jei po nukritimo norite ir toliau nešioti apyrankę, mylimas žmogus turėtų užrišti jums ant riešo naują siūlą.

Raudonas siūlas ant naujagimio riešo

Raudonas siūlas rišamas norint apsaugoti kūdikį nuo nužiūrėjimo. Ką tik į pasaulį atėję naujagimiai yra labai tyri ir negalintys apsisaugoti nuo negatyvo, tad jiems itin reikia apsaugos. Šis žydų paprotys vadinamas nachora bendl. Judaikos kuratorius E. Kensky teigia, kad žodis bendl reiškia juostą ar juostelę, o nachora yra kitoks būdas ištarti hebrajų kalbos terminą ayin hara, kas reiškia blogą akį.

Yra pasakojama, kad siūlas rišamas norint apsaugoti vaiką nuo Lilitos, žydų-krikščionių mitologijos demonės, pirmosios Adomo žmonos. Raudonas siūlas primena Lilitai, kad ji turėtų palikti vaiką ramybėje dėl moteriško solidarumo.

Kuo nuo paprasto siūlo skiriasi papuošta apyrankė?

Dabar asortimente galima pamatyti raudono siūlo apyrankes, puoštas įvairiais prabangiais elementais – auksu, sidabru ar net brangakmeniais. Žinoma, tokios apyrankės nesinorėtų pamesti – tai ir yra didžiausias skirtumas tarp prabangių ir paprastų sėkmės apyrankių. Brangiais elementais puošta sėkmės apyrankė netiktų tiems, kurie tiki, jog siūlas po kurio laiko turi nukristi. O visa kita išlieka taip pat – raudonos spalvos reikšmė gali būti papildyta aukso, sidabro ar brangakmenių savybėmis.

Raudono siūlo alternatyva – juodas siūlas

Neretai galima pamatyti ant praeivių riešų šmėstelint juodą siūlą. Kaip ir su raudona, juodą apyrankę žmonės dažnai renkasi tiesiog dėl stiliaus, tačiau ir šis aksesuaras turi tam tikrą reikšmę.  Pavyzdžiui, hinduizmo kultūroje juodo siūlo apyrankes nešioja vaikai – tai turi juos apsaugoti nuo blogos akies.

Daug kam juoda spalva asocijuojasi su negatyvumu ir niūrumu, tačiau juodo siūlo reikšmė yra panaši į raudono –  tikima, kad jis užtikrina apsaugą ir dovanoja sėkmę. Juodos spalvos sėkmės apyrankė padės jaustis užtikrinčiau ir atneš ramybę. Su juodu siūlu galima kartu nešioti baltą – tokio derinio reikšmė yra išmintis.

Sėkmės apyrankė yra ne tik populiarus, bet ir prasmingas aksesuaras. Turintis įvairias reikšmes skirtingose kultūrose, toks papuošalas neabejotinai tiks kaip dovana ar simbolinis pirkinys sau. Didžiausią prasmę tokia raudono siūlo apyrankė įgis gauta nuo brangaus žmogaus. 

Palikti atsakymą

* Vardas:
* El. paštas: (nepaviešinta)
   Svetainė: (Svetainės url suhttp://)
* Komentaras:
Įveskite kodą