Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. "cookies"), kuriuos galite bet kada atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Plačiau

Sutinku
Prekė sėkmingai pridėta į Jūsų pirkinių krepšelį
Kiekis
Viso
Jūsų krepšelyje yra 0 produktų. Jūsų pirkinių krepšelyje yra 1 produktas.
Viso produktų
Siuntimas  Planuojama išsiųsti
Viso
Tęsti apsipirkimą Apmokėti
Auskarai su deimantais – kaip išsirinkti?
Paskelbė     2022-08-18 00:00:00    0Komentarai
Auskarai su deimantais – kaip išsirinkti?

Auskarai su deimantais – klasikinis aksesuaras, privalantis būti kiekvienos moters papuošalų dėžutėje. Tačiau, kai yra tiek daug skirtingų modelių, juos išsirinkti neretai pasidaro sudėtinga. Reikia apsvarstyti nemažai aspektų: atsižvelgti į 4C sistemos vertinimą, išsirinkti formą, pasirinkti metalą... Šiame straipsnyje dalinamės reikšmingiausiais patarimais, kurie padės išsirinkti sau tinkamiausius auskarus, inkrustuotus deimantais! Taip pat kviečiame apžvelgti mūsų juvelyrikos parduotuvę ir siūlomus papuošalus.

Kurie 4C aspektai yra svarbiausi?

GIA 4C – spalva, skaidrumas, šlifavimas ir karatų svoris – yra universalus deimantų kokybės vertinimo standartas. Kokybė susijusi su kaina, todėl laikykite 4C geriausiu draugu, padedančiu rasti ne tik gražius, bet ir geriausios vertės deimantinius auskarus. Taigi, apžvelkime kiekvieną iš 4C ir tai, į ką svarbiausia atkreipti dėmesį.

Spalva. Deimanto briaunos yra tarsi maži veidrodėliai, atspindintys tai, kas yra šalia jų. Tai reiškia, kad deimantas atspindės metalo, kuriame jis įmontuotas, jūsų odos, plaukų ir bet ko, kas yra šalia, pavyzdžiui, akinių ar kitų auskarų, spalvą. Visa tai turės įtakos suvokiamai deimanto spalvai. Taigi, brangesnio bespalvio deimanto pasirinkimas nėra toks svarbus. Galite sutaupyti pinigų pasirinkdami deimantą, kuris yra žemesnėje D-Z spalvų skalėje. 

Skaidrumas. Mažai tikėtina, kad kas nors pastebės deimantinių auskarų inkliuzus ir defektus – nebent bus pakankamai arti, kad galėtų apžiūrėti jūsų ausų spenelius 10 kartų juvelyrine lupa. Deimantai, esantys žemesnėje skaidrumo skalės pusėje – SI1 ir SI2 arba I1, I2 -, gali būti pakankamai geros kokybės, todėl galėsite daugiau išleisti kitiems dviems C.

Šlifavimas. Norite, kad jūsų auskarai spindėtų, o tai daugiausia priklauso nuo deimantų šlifavimo. Briliantinio šlifavimo briaunų išsidėstymas suteiks daugiausiai kibirkščių, todėl ieškokite būtent tokio šlifavimo stiliaus deimantų. Jei renkatės apvalius briliantinius auskarus, įsitikinkite, kad deimantai GIA yra puikiai arba labai gerai nušlifuoti. Tai užtikrins, kad kiekvienas deimantas pasižymėtų proporcijomis, simetrija ir kokybišku apdirbimu, užtikrinančiu jūsų laukiamą spindesį.

Karatų svoris. Deimantiniai auskarai – tai nepamirštamas įspūdis. Jei galite sau tai leisti, stenkitės įsigyti 0,50 karato (ct) ar didesnius deimantus. Tačiau nesivadovaukite karatų svoriu kaip vieninteliu kriterijumi, priimdami sprendimą. Prastai nušlifuotas deimantas neturės daug spindesio, per žemai D-Z spalvų skalėje esantis brangakmenis gali turėti ryškų gelsvą ar rusvą atspalvį, o I3 spalvos deimantas gali atrodyti itin tamsios spalvos arba neskaidrus.

auskarai su deimantais

Pasirinkite deimantų formą

Ieškant tobulos deimanto formos, reikia atsižvelgti į tris dalykus: stilių, spindesį ir veido formą.

Stilius. Gali būti, kad jums iš prigimties patinka tam tikras deimanto formos stilius vien pažvelgus į jį. Tačiau jei nežinote, kokios formos stilius jums tiktų, atsižvelkite į šiuos pastebėjimus:

• Apvalus. Apvalioji forma yra populiariausia deimanto forma. Apvaliai šlifuoti deimantai mėgstami dėl klasikinės išvaizdos ir didelio spindesio.
• Princesė. Princesės šlifavimo deimantai, kurie, žiūrint iš viršaus, yra kvadrato formos, pasižymi aštriomis linijomis ir modernia išvaizda.
• Cushion. Cushion cut deimantai yra vintažinės formos, pasižymintys itin romantišku stiliumi.
• Lašas. Kriaušės formos deimantai, dar vadinami ašarų ar lašo formos deimantais, pasižymi išskirtiniu, labai rafinuotu stiliumi.
• Asscher. Asscher šlifavimo deimantai yra unikalios išvaizdos ir Art Deco epochos vintažinio stiliaus.
• Smaragdas. Smaragdo šlifavimo deimantai pasižymi retro epochos vintažiniu stiliumi, kuris yra žavingas ir elegantiškas.
• Markizė. Markizės deimantai yra labai unikalūs, išsiskiriantys savo grožiu.
• Ovalas. Ovalo formos deimantai pasižymi klasikiniu, elegantišku ir nesenstančiu stiliumi.

deimantiniai auskarai

Spindesys. Spindesys – tai terminas, apibūdinantis, kaip deimantas atspindi šviesą. Visi šlifuoti deimantai pasižymi tam tikru spindesio lygiu. Tačiau kai kurių formų deimantai iš prigimties yra labiau blizgūs nei kitų. Toliau pateikiame deimantų formų, išdėstytų pagal spindesį, sąrašą. 

• Briliantų briliantai: apvalus
• Išskirtinai briliantinis: ovalus, markizė, lašas
• Labai briliantinis: princesė
• Briliantinis: smaragdas, asscher

 Veido forma. Daugelis žmonių mėgsta rinktis deimanto formą pagal tai, kuri labiausiai glosto jų veido formą.

• Turintys platesnius veidus renkasi formas, kurios gali suteikti pailgą išvaizdą, pavyzdžiui, ovalo, markizės ir smaragdo šlifavimo deimantus
• Ilgesnių veidų žmonės dažnai renkasi simetriškas deimantų formas, kurios neilgina veido, pavyzdžiui, apvalius, asscher arba princesės tipo deimantus.

auskarai su briliantais

Auksas ar platina?

Dauguma deimantinių juvelyrinių dirbinių yra pagaminti iš aukso arba platinos. Norėsite pasirinkti tinkamą metalą, kuris papildytų ir jūsų deimantus, ir jūsų veido spalvą. Tačiau pirmiausia – jums reikia auskarų, kurie nedirgintų odos. Prieš pradėdami lyginti auksą ir platiną, panagrinėkime alergijas. Nors techniškai galite būti alergiški bet kokios rūšies metalui, tikros alergijos auksui pasitaiko labai retai, ir net jos yra dažnesnės nei praktiškai negirdėta alergija platinai. 

Dauguma žmonių, kuriems pasireiškia alerginės reakcijos į aukso papuošalus, iš tikrųjų kenčia nuo alergijos nikeliui, paprastai naudojamam aukso lydiniui sukurti. Kadangi auksas yra toks minkštas, juvelyrai turi jį derinti su nedideliu procentu kito metalo. Štai kodėl auksas klasifikuojamas pagal skirtingą karatų rūšį, rašomą su K ir žyminčią grynumą.

Karatas (k) yra lygus vienai dvidešimt ketvirtajai visumos daliai. 24 karatų auksas yra beveik grynas auksas. Jame yra mažiau nei 0,1% kitų metalų ir jis labai retai sukelia kokią nors reakciją. Kita vertus, 14 karatų auksą sudaro tik 14 dalių aukso (šiek tiek mažiau nei 60%) ir 10 dalių kitų metalų.

Spalva taip pat svarbi. Baltasis auksas dažniau maišomas su nikeliu nei geltonasis auksas, kuriame dažniau yra vario ar sidabro pėdsakų.

Gali būti sunku išsirinkti tarp platinos ir aukso. Juk platina ir baltasis auksas plika akimi beveik nesiskiria. Pagrindiniai skirtumai susiję su metalo sudėtimi, patvarumu, priežiūra ir kaina. 

• Platina yra gerokai sunkesnė ir patvaresnė už auksą, todėl metalo sudėtis yra grynesnė.
• Platina dažniausiai maišoma su paladžiu arba variu, o ne nikeliu, kuris dažniau sukelia alergiją.
• Platina yra gerokai brangesnė ir gali reikalauti dažnesnės priežiūros, jei ketinate deimantus nešioti reguliariai.
• Platina būna tik vienos spalvos. Jei pasirenkate auksinius auskarus, turite keletą spalvos galimybių – pavyzdžiui, balto aukso auskarus.

auksiniai auskarai su deimantais

Kaip pasirinkti metalą?

Pasirinkite metalą, kuris tinka jūsų odos spalvai. Perkant auskarus odos atspalvis yra svarbesnis nei perkant žiedus, nes jie yra arti veido.

• Vėsiems odos atspalviams geriausiai tinka platinos arba baltojo aukso auskarai.
• Šilti odos tonai geriau atrodo su geltonuoju arba raudonuoju auksu.
• Neutralių atspalvių žmonėms pasisekė ir jie gali nešioti bet kurį iš jų.

 Rinkitės metalą, kuris tinka jūsų deimantui. Bespalviai deimantai – nuo D iki J klasės – geriausiai atrodo su baltuoju auksu arba platina. Spalvotas metalas gali atsispindėti akmenyje, todėl jūsų deimantai atrodys turį daugiau spalvos nei iš tikrųjų. Kita vertus, geltonasis arba raudonasis auksas gali išryškinti daugiau spalvų turinčius deimantus, kurie yra žemesnėje spalvų skalės pusėje.

Pasirinkite metalą, kuris tinka jūsų stiliui. Kai kurie žmonės tiesiog labiau mėgsta tam tikrus metalus. Norite, kad auskarų pora jums patiktų ir derėtų prie likusio jūsų garderobo. Asmeninis skonis yra tai, ko negali padėti atrasti joks straipsnis ar juvelyras. Jūs jau turite visus atsakymus.

balto aukso auskarai su deimantais

Pasidalinkite šiuo įrašu:

Palikti atsakymą

* Vardas:
* El. paštas: (nepaviešinta)
   Svetainė: (Svetainės url suhttp://)
* Komentaras:
Įveskite kodą