Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. "cookies"), kuriuos galite bet kada atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Plačiau

uždaryti

Oniksas – akmuo, pagal legendą nukritęs iš Olimpo kalno

Nuo senų laikų tikima, kad oniksas sugeria neigiamą energiją. Manoma, kad kuo daugiau akmuo jos sugeria, tuo tamsesnis tampa. Šis akmuo laikomas stipriu apsauginiu talismanu ir netgi pasakojama, jog jis yra dieviškos prigimties.

Kas tai per akmuo?

Portalas Britannica apibūdina jį kaip dryžuotą, pusbrangę kvarcinio mineralo agato atmainą su baltos ir juodos spalvos juostomis. Jis pagrinde sudarytas iš kalcito ir turi vaškinį blizgesį. Akmuo paplitęs įvairiose pasaulio šalyse, įskaitant Jungtines Amerikos Valstijas, Madagaskarą, Australiją, Argentiną, Meksiką, Braziliją, Pietų Afriką ir Indiją.

Tai – pralaidus šviesai akmuo, sukuriantis jaukumo ir šilumos pojūtį, o jo kietumas pagal Moso skalę siekia 6,5 balo. Tad dažnai randama senovės romėnų ir graikų dirbinių, iškaltų iš onikso.

oniksas

Dieviška kilmės istorija

Pirmą kartą apie mineralą 77 m. po Kr. pranešė Gajus Plinijus Vyresnysis. Jis akmenį pavadino pagal graikišką žodį, reiškiantį „nagas“.

Senovės graikų legenda byloja, kad Kupidonas savo garsiąja strėle nukirto savo motinos, deivės Veneros, nagus. Šie nukrito iš Olimpo kalno į Indo upę, kur virto oniksu. Pavadinimas prigijo dėl formos ir ryškių juostų, kurias oniksas pademonstruoja, kai yra supjaustomas griežinėliais.

Dėl šio mito oniksas pradėts laikyti apsauginiu akmeniu, kuris buvo nešiojamas susidūrus su priešais mūšyje. Senovės romėnų kultūroje dievo Marso galva, o kartais ir didvyrio Heraklio figūra, buvo iškalama onikse ir nešiojama drąsai skatinti. Akmuo minimas ir Biblijoje, kur buvo vienas iš Arono apeiginių rūbų skydelės elementų, ir kitose kultūrose kaip amuletinis bei talismaninis akmuo.

Ar egzistuoja tik juodasis oniksas?

Tiesa ta, kad šio akmens rūšių yra keletas. Nors populiariausias yra juodasis oniksas, jo atmainos nenusileidžia grožiu bei savybėmis.

Oniksas – tai yra sluoksniuotas chalcedonas. Jis dažniausiai būna juodas su baltu apvadu arba vientisa juoda juosta. Sakoma, kad jis yra vienuoliktas akmuo ant vyriausiojo kunigo krūtinės skydo.

Sardoniksas – tai yra akmuo, kuriame onikso sluoksniai kaitaliojasi su sardo sluoksniais. Jis būna žemiškos spalvos, raudonai rudų atspalvių. Šio akmens pavadinimas kilęs iš graikiško žodžio „sarx“, kuris reiškia „mėsa“. Sardoniksas dar vadinamas raudonuoju oniksu.

Chalcedoniksas arba juostinis oniksas – tai chalcedonas su onikso juostomis. Jis yra dryžuotas, gali būti kreminės, juodos, pilkos, rudos ir juodos spalvos.

Portalas Jewelry Notes išskiria, kad dar randamas karneolio oniksas. Ši rūšis sudaryta iš raudonų ir baltų sluoksnių.

oniksas akmuo

Oniksas – akmens reikšmė

Kleopatra, kaip tikėta, laikė šį akmenį šalia savęs, nes jis garsėjo stipriomis apsauginėmis galiomis. Kinai taip pat manė, kad oniksas yra tobulas apsaugininkas, todėl šis juostuotas akmuo yra toks mėgstamas fengšui praktikoje. Senovės indų pasakojimuose jis taip pat buvo akmuo, saugantis nuo blogio ir disharmonijos, padedantis išlaikyti stabilumą ir pusiausvyrą, ypač kalbant apie santykius. Indų vedų astrologijoje tikima, kad juodasis oniksas padeda išlaikyti harmoningus santykius, saugo porą nuo bet kokių konfliktų ar nesutarimų.

Tai stiprus apsauginis akmuo. Jis padeda žmonėms pažinti tiesą, suimti save į rankas, įveikti likimo siųstus iššūkius, išsiugdyti pasitikėjimą savimi bei nepaliauti kovoti už savo įsitikinimus. Tai yra ryžtingumo, laimės ir stiprybės šaltinis. Jis apsaugo nuo neigiamos energijos, padeda palaikyti tvirtą požiūrį į gyvenimą, teikia sėkmę ir džiaugsmą.

Tai ramus ir pasitikėjimo savimi kupinas akmuo, skleidžiantis galingas susikaupimo, stiprybės, apsaugos ir valios vibracijas. Jis nuolat stumia nešiotoją į priekį gyvenime. Šis akmuo ne tik suteikia energijos pliūpsnį, bet ir apsaugo naujoje kelionėje. Jis kaupia gyvybinę energiją, žadina entuziazmą, ryžtą, galią, ištvermę.

Naudojimas mineralų terapijoje

Moderniojoje mineralų terapijoje jis išskiriamas kaip fizinio kūno akmuo ir yra naudojamas įžeminimui. Pagrindinis onikso vaidmuo yra padėti protui sukontroliuoti emocijas. Tai vyksta įvaldant žmogaus prigimtį bei nukreipiant ją trokštama kryptimi.

Manoma, jog onikso akmenys padeda atsigauti po sunkios ligos. Jie naudingi ir lengvai pasiduodantiems kitų valiai – tokiems žmonėms akmuo sustiprins norą ieškoti savo kelio.

juodasis oniksas

Oniksas pagal zodiaką

Jis yra Liūto ir Ožiaragio zodiako ženklų atstovų gimimo bei gruodžio mėnesio akmuo. Jis padeda gimusiems po šiais ženklais ar mėnesiu tapti savo likimo šeimininkais. Akmuo suteikia tvirto pasitikėjimo savimi, sutelkia energiją psichinės ar fizinės įtampos metu ir padeda priimti išmintingus sprendimus. 

Daugelis tiki, kad juodasis oniksas turi apsauginių gebėjimų, todėl verta jį nešiotis keliaujant. Taip pat sakoma, kad jis padeda kovoti su baimėmis, gydo emocines žaizdas ir suteikia vidinės stiprybės nutraukti toksiškus santykius.

Kam tinka oniksas?

Jį nešioti gali kiekvienas. Nėra jokių amžiaus, lyties, statuso ar sveikatos apribojimų. Portalas Jewelry Shopping Guide patvirtina, kad oniksas yra nebrangus akmuo, puikiai tinkantis bižuterijai ir dideliems papuošalams. Pagal kai kuriuos papročius onikso vėrinius, apyrankes, auskarus ar kitus papuošalus reikėtų dovanoti 7-ųjų ir 10-ųjų vestuvių metinių proga.

Taip pat tikima, kad akmuo stiprina intuiciją, instinktus ir regeneraciją. Tad jis gali būti naudingas seksualiniam potraukiui didinti ar žalingiems įpročiams keisti. Vien nešiodami šį akmenį apsupsite savo aurą skydu, neleisdami neigiamai energijai prie jūsų artintis. Šis akmuo apsaugai naudojamas jau tūkstančius metų ir vis dar yra vienas stipriausių apsaugos akmenų.

Šis akmuo naudojamas ne tik papuošalams. Oniksą taip pat galite rasti laiptų, grindų, fasado elementų, mozaikų, SPA, židinių apdailų, palangių, sienų, skulptūrų, sodų ir kiemų, plytelių gamyboje.

oniksas reiksme

Nešiojimo ir laikymo taisyklės

Oniksas yra akmuo, kuris gali įsibrėžti, suskilti ar įtrūkti,  tad įsitikinkite, kad nešiojami papuošalai nepatiria jokių smūgių. Papuošalai turėtų būti laikomi taip, kad būtų apsaugoti nuo pažeidimų. Suvyniokite dirbinius į minkštą medvilninį ar aksominį audinį, kad akmenys nebūtų subraižyti kitų kietesnių brangakmenių ar metalų. Kiekvienam aksesuarui galite naudoti atskirus juvelyrinius dėklus arba laikyti papuošalus dėžutėje su atskirais skyriais.

Aksesuarus visada užsidėkite tik po to, kai jau pasidarėte makiažą, užsipurškėte plaukų lako ar pasikvepinote kvepalais. Nusiimkite žiedus, inkrustuotus oniksu, atlikdami bet kokius namų ruošos darbus. Nenešiokite onikso papuošalų, kai maudotės vonioje, prausiatės duše arba plaukiojate.

Kaip taisyklingai valyti?

Naudokite minkštą, sausą šluostę arba minkštą šepetėlį, kad nuvalytumėte visus nešvarumus nuo akmens. Jei norite, galite naudoti ir šiek tiek vandens, tačiau nemirkykite akmens, nes oniksas yra porėtas ir lengvai sugeria skysčius. Po valymo akmenį nusausinkite minkšta šluoste.

Kadangi oniksas labai gerai sugeria drėgmę, jo valymui negalima naudoti jokių cheminių medžiagų. Jos gali prasiskverbti į akmens vidų ir pakeisti jo spalvą. Nerekomenduojama naudoti net muilo ar švelnaus indų ploviklio.

Saugiausias būdas valyti metalines onikso papuošalų dalis – naudoti minkštą šluostę ir šiek tiek vandens. Sunkiai pasiekiamas papuošalo vietas valykite minkštu šepetėliu.

oniksas akmuo reiksme

Palikite komentarą

Atkreipkite dėmesį, kad komentarai turi būti patvirtinti prieš juos paskelbiant
Sekmadienis Pirmadienis Antradienis Trečiadienis Ketvirtadienis Penktadienis Šeštadienis Sausis Vasaris Kovas Balandis Gegužė Birželis Liepa Rugpjūtis Rugsėjis Spalis Lapkritis Gruodis