Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. "cookies"), kuriuos galite bet kada atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Plačiau

Sutinku
Prekė sėkmingai pridėta į Jūsų pirkinių krepšelį
Kiekis
Viso
Jūsų krepšelyje yra 0 produktų. Jūsų pirkinių krepšelyje yra 1 produktas.
Viso produktų
Siuntimas  Planuojama išsiųsti
Viso
Tęsti apsipirkimą Apmokėti
Agatas: įvairiaspalvis akmuo su ypatingomis savybėmis
Paskelbė     2022-04-21 17:52:20    0Komentarai
Agatas: įvairiaspalvis akmuo su ypatingomis savybėmis

Agatas pavadintas pagal Sicilijos saloje, Viduržemio jūroje, esančios Achato upės vardą. Ji yra senovinis šio akmens šaltinis. Šimtus metų akmuo domino gydytojus ir mistikus. Skirtingų spalvų agatai pasižymi ypatingomis savybėmis – skaitykite apie jas toliau!

Agatas: akmuo ar kristalas?

Agatas priklauso chalcedono bei kvarco uolienų klasei. Chalcedonas yra kriptokristalinio kvarco rūšis. Neretai chalcedonas ir agatas pakaitomis vartojami tam pačiam dalykui įvardyti. Tačiau visi chalcedonai nėra agatai, nors dažnai taip parduodami. Paprastai chalcedonas laikomas agatu, jei pasižymi šiomis savybėmis:

       1. permatomumu ir įvairiaspalviškumu;

       2. tam tikros rūšies juostelėmis, kurias remia skirtingos sudėtinių mineralų spalvos arba skirtinga sluoksnių struktūra;

       3. permatomumas būna gumbelinės formos ir su spalvotais intarpais. 

Agatas susidaro iš silicio dioksido sluoksnių, užpildančių kitų mineralų tuštumas. Sluoksniai formuojasi etapais, įprastai labai kontrastingais. Kadangi agatai užpildo vulkaninės kilmės uolienų angas, jie paprastai formuojasi gumbeliais. Kiekvienas akmuo yra unikalus, nes susidaro užpildžius skirtingos formos tuštumą.

Tai – gana kietas akmuo. Pagal Moso skalę jis įvertintas 7 balais. Tad jeigu savo kolekcijoje turite šį akmenį, patariama jį laikyti atokiau nuo kitų. Agato kietumas gali subraižyti minkštesnius akmenis ir juos pažeisti.

Dauguma rastų agatų yra vizualiai blankūs, todėl norint atskleisti vidines spalvines juostas, juos reikia nušlifuoti arba nupoliruoti. Komercinė natūralių akmenų vertė dažnai nustatoma pagal juostelių smulkumą, aiškumą ir ryškius spalvų kontrastus.

Kaip mini International Gem Society, agatas gali būti įvairių ryškių atspalvių – raudonas, mėlynas, juodas, violetinis, rožinis, rudas, žalias ir kitoks. Jis būna kelių atmainų su įvairiais raštais akmens paviršiuje, kurių kiekvienas suteikia skirtingą reikšmę.

 agatas

Samanų agatas – draugystės akmuo

Samanų agatas – tai pusbrangis akmuo, į kurį įterpti žalios spalvos mineralai. Akmuo pavadinimą gavo dėl jame esančių žalių taškelių, kurie primena gamtos elementus. Šios spalvos susidaro dėl metalų pėdsakų, pavyzdžiui, geležies ar chromo. Tačiau samanų agatas dažnai nėra laikomas tikru agatu, nes nepasižymi juostelių raštu.

Dauguma samanų agatų randami kaip suirusių vulkaninių uolienų fragmentai. Daugybę metų šis akmuo buvo naudojamas dekoratyviniais tikslais. Portalas Britannica primena, kad pasaulyje samanų agato daugiausia gaunama iš Vidurio Europos, Jungtinių Amerikos Valstijų vakarinės dalies, Brazilijos, Urugvajaus ir Indijos.

Ši agato rūšis suteikia ramybės ir padeda priartėti prie gamtos. Akmuo ugdo kantrybę ir yra siejamas su užsimezgančia draugyste. Daugelis žmonių šį akmenį nešioja susipažindami su naujais asmenimis, nes jis skatina ryšio jausmą ir padėti sukurti tvirtą draugystės pagrindą.

 agatas akmuo

Žalias agatas ir jo spalvos galia

Šis gražus, permatomas tamsiai žalias akmuo siekia egiptiečių laikus. Mažiausiai prieš 3000 m. jie naudojo agatą antspaudams, indams ir žiedams puošti. Senovėje akmenys buvo verčiami kamėjomis, naudoti rankenoms, dėžutėms ir kitiems asmeninės priežiūros bei namų dekoro daiktams.

Dauguma mūsų geriau jaučiasi, kai aplinkui žaliuoja medžiai ir augalai. Pasak fengšui, žalia spalva yra geranoriška ir humanistinė. Šiame akmenyje žalios spalvos galia derinama su ypatingomis agato savybėmis. Akmuo stiprina dosnumą, užuojautą ir teisingumo jausmą. Jis didina protinį ir emocinį lankstumą, gerina sprendimų priėmimo įgūdžius ir lengvina ginčus. Portale Gemstonist rašoma, jog žaliojo agato elementas yra Žemė. Akmuo nešiotojui suteikia energijos, gerina regėjimą ir didina vaisingumą.

 agatas kristalas

Baltas agatas skatina pusiausvyrą

Baltasis agatas yra pusiausvyros ir atsipalaidavimo akmuo. Jis padeda harmonizuoti žmogaus vyriškąją ir moteriškąją puses, organizmui išlaisvinti toksinus bei stiprina imuninę sistemą. Tikima, kad baltas agatas gerina koncentraciją ir analitinį mąstymą, padeda atsikratyti traumų pasekmių ir suteikia pasitikėjimo savimi.

Gydymo kristalais šalininkai mano, kad baltasis agatas yra naudingas sprendžiant psichikos problemas, įskaitant stresą ir nerimą. Tikima, kad jis stimuliuoja karūnos čakrą, tad dažnai naudojamas akmenims nuo nerimo gaminti. Šiam akmeniui priskiriama galia pritraukti angeliškus pagalbininkus ir dvasinius vedlius. Jo vengia energetiniai vampyrai, jis apsaugo nuo košmarų ir depresijos. Tai – gerovės ir sveikatos simbolis. Akmuo saugo nuo UV spindulių, harmonizuoja santykius ir padeda nėštumo metu.

Didžiausia baltojo agato karoliukų vertė ta, kad jie yra pusiau permatomi. Dėl to jie stebuklingai dera su įvairiais kitais brangakmeniais. Jie sušvelnina ryškiaspalvius akmenis ir pagyvina tamsesnius.

 akmuo agatas

Juodas agatas su apsauginėmis savybėmis

Juodojo agato randama visame pasaulyje, o didžiausios kasyklos yra Brazilijoje, Meksikoje, Jungtinėse Amerikos Valstijose, Urugvajuje ir Madagaskare, kaip teigia AOVCrystals. Šis agatas apsaugo nuo neigiamų aplinkos poveikių ir stiprina imuninę sistemą. Jis puikiai tinka persišaldžius bei palengvina skausmus nugaros srityje.

Juodasis agatas padeda susigrąžinti savo prarastas savybes. Jis suteikia racionalumo, koncentracijos ir aštrumo protui. Šis akmuo atskleidžia užspaustas emocijas, tokias kaip pavydas, pyktis ir valdingumas. Tačiau nepasižymintiems šiomis savybėmis jis suteikia ramybę ir atsipalaidavimą.

 samanu agatas

Nėriniuotas arba gyvatės odos agatas

Ši agato rūšis padeda po nusivylimų, traumų, mistinių patirčių ir sukrėtimų. Jį nešiojantis asmuo naujai suvokia savo gyvenimo prasmę. Nėriniuotasis agatas stabilizuoja smegenų veiklą, suderindamas abiejų smegenų pusrutulius, ir harmonizuoja sutrikusią psichiką. Jis tinka asmenybės susidvejinimo atvejais, sklaidant iliuzijas, gydantis nuo kenksmingų priklausomybių. Šis akmuo padeda susidoroti su paralyžiaus, AIDS ir Alzheimerio ligų reiškiniais bei regos sutrikimais.

Gyvatės odos agatas apsaugo socialinius darbuotojus, psichologus, psichiatrus. Taip pat tinka besigydantiems nuo narkomanijos bei alkoholizmo.

Dvynių zodiako ženklo akmuo – agatas

Dvynių zodiako ženklo akmuo – spindintis agatas. Juk jis geriausiai žinomas dėl savo gebėjimo neutralizuoti negatyvius dalykus bei nuraminti įtemptus nervus. Kadangi Dvyniai nuolat žaidžia savo dvilypumu, tai gali sukelti nervų sutrikimus. Čia ir praverčia agato charakteris, sustiprinantis energijos lygį ir suteikiantis vidinės stiprybės, taip išvengiant perdegimo. Agatas Dvyniams pašalina blogas vibracijas ir padeda atverti gerklės čakrą.

Agato akmuo yra susijęs su Merkurijaus planeta, tad tinka ir Jaučio, Vandenio, Mergelės, Ožiaragių, Svarstyklių ir Skorpiono ženklams. Tai yra rugsėjo mėnesio akmuo.

Viskas apie priežiūrą

• Agatą valykite šiltu muiluotu vandeniu ir minkštu šepetėliu. Nors šis akmuo yra didelio kietumo, jį vis tiek gali subraižyti ar pažeisti didesnio kietumo brangakmeniai bei kitos medžiagos.

• Valydami agato vėrinius, apyrankes ar auskarus nenaudokite buitinės chemijos. Agatai yra jautrūs karščiui, ypač jei yra dažyti.

• Kosmetika ir prakaitas gali neigiamai paveikti agato paviršiaus poliravimą. Būtinai užsidėkite agato papuošalus tik jau pasidarius makiažą ir pasikvepinus kvepalais.

• Nusiimkite agato papuošalus prieš plaukiojimą ar sportą.

• Agatus laikykite atskirai medžiagomis išklotoje dėžutėje arba suvyniotus į minkštą audinį, kad jie nesugadintų kitų akmenų.

• Nelaikykite tiesioginiuose saulės spinduliuose arba labai šiltoje vietoje – akmuo gali išblukti.

Pasidalinkite šiuo įrašu:

Palikti atsakymą

* Vardas:
* El. paštas: (nepaviešinta)
   Svetainė: (Svetainės url suhttp://)
* Komentaras:
Įveskite kodą